Представники громадськості та бізнесу Київщини долучилися до обговорення шляхів боротьби з корупцією

1 серпня 2014 року Державна фіскальна служба у режимі відеоконференцзв’язку провела ІІІ Антикорупційний форум за участі громадськості та бізнесу у всіх регіонах України.

Присутні у приміщенні ГУ Міндоходів у Київській області    представники громадськості, бізнесу також мали змогу приймати участь в обговоренні актуальних питань щодо протидії корупції. Під час форуму розглядалися практичні заходи влади у напрямі боротьби з корупцією.

Як заявив Голова ДФС України Ігор Білоус, Державна фіскальна служба готова на власному прикладі  продемонструвати боротьбу із корупцією. З цією метою вже схвалено зміни до Податкового кодексу України, які дозволять вирішити проблему існування фіктивного податкового кредиту. Нова система електронного адміністрування ПДВ дозволить проводити в автоматичному режимі як відшкодування цього податку, так і його збір. На черзі – зміни до адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Серед заходів по боротьбі з корупцією одним з головних є розвиток електронних сервісів, який має призвести до того, щоб чиновник взагалі не торкався документа. Змінюватиметься підхід і до кадрового питання: створена при ДФС Кадрова Рада буде важливим фільтром  у підборі кадрів та запорукою успіху реформування. Планується створення таких умов для бізнесу, аби його робота з податковими та митними органами була простою, зрозумілою та прозорою. І бізнес сам ініціює такі зміни.

«Ми будемо жорстко боротися з корупцією, як усередині відомства, так і навколо. І завдяки спільним зусиллям з СБУ, Генпрокуратурою та МВС, а, головне, за підтримки громадськості, ми це зробимо», – підсумував Ігор Білоус.

Протягом сеансу відеоконференцзв’язку більшість  представників регіонів України висловили свої зауваження та пропозиції щодо подолання корупційних проявів у відомстві.

Після завершення відео-конференції в Головному управлінні Міндоходів у Київській області діалог продовжився.

Обговорюючи болючі питання, що підіймалися представниками  громадськості під час відеоконференції, в.о. начальника ГУ Міндоходів у Київській області Олександр Базанов зауважив, що для викорінення такого ганебного явища, як корупція, необхідні спільні зусилля, як податкових та митних органів, так і громадськості та бізнесу.

Продовжуючи обговорення з учасниками заходу, керівник головного управління Міндоходів Київщини відповів на всі поставлені учасниками заходу питання.

Олександр Базанов запропонував присутнім підтримувати постійний діалог з цього питання з керівниками органів Міндоходів у Київській області.