«Подання платниками податків до податкових органів відомостей про зміну облікових даних. Основні аспекти одноразового декларування»

Тема вебінару, що відбувся 07 грудня 2021 року в Обухівській ДПІ

Фахівцями Обухівської державної податкової інспекції ГУ ДПС у Київській області в рамках проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії, проведено черговий вебінар щодо добровільного декларування активів фізичних осіб та подання платниками податків до податкових органів відомостей про зміну облікових даних.

У заході взяла участь начальниця Обухівської ДПІ ГУ ДПС у Київській області Світлана Бєляєва та платники податків Обухівщини.

Під час роботи начальниця інспекції проінформувала присутніх про  активи, які можуть бути задекларовані, про те, хто має їх задекларувати, за якими ставками оподатковуватимуться задекларовані активи, та по те, в які терміни має бути сплачено  одноразовий збір.

Звернула увагу присутніх, що в разі зміни даних (місце проживання, прізвища, імені, по батькові тощо) всі фізичні особи – платники податків зобов’язані протягом місяця, з дня виникнення таких змін, подавати до контролюючого органу відомості про зміну таких даних. Таке повідомлення  відбувається шляхом подання Заяви про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб платників податків (Форма №5ДР) або Заяви про внесення змін до окремого реєстру Державного реєстру фізичних осіб – платників податків щодо фізичних осіб, які обліковуються за серією та/або номером паспорта (Форма№5 ДРП).

Наголосила, що у зв’язку зі зміною меж адміністративної одиниці, а саме міста Обухова, відповідно до пункту 10.23 розділу Х Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588 (зі змінами та доповненнями) платників податків, які раніше перебували на обліку в Обухівському районі, а на даний час входять до складу Обухівської ОТГ, з 01 січня 2022 року буде переведено за новим місцем обліку до Обухівської ДПІ ГУ ДПС у Київській області (м. Обухів) (код ДПІ 1037).

Наприкінці заходу надано вичерпні відповіді на запитання, що онлайн надходили від платників податків – учасників вебінару.

Інформує: Обухівська ДПІ ГУ ДПС у Київській області