Особливості справляння у 2014 році плати за користування надрами

Згідно із змінами до ст.263 Податкового кодексу України, внесеними Законом України від 27.03.2014р. №1166-УІІ «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», суб’єкти господарювання, що здійснюють видобування корисних копалин, у тому числі й підземних вод, умовно можуть  бути поділеними  на  чотири категорії платників плати за користування надрами для видобування корисних копалин.

До трьох перших категорій належать платники, які провадять  господарську діяльність з видобування підземної води на підставі спеціального дозволу на  користування ділянкою надр.

Платники плати, що провадять господарську діяльність з видобування корисних копалин в межах ділянки надр, геолого-економічна оцінка запасів корисних копалин в межах якої виконана не пізніше ніж  5 років від моменту виникнення податкових зобов’язань з Плати, обчислюють податкові зобов’язання з Плати  із застосуванням коефіцієнта  рентабельності гірничого підприємства, що визначений у протоколах Державної комісії України по запасах корисних копалин, для мінеральної сировини, видобутої з таких ділянок надр.

Платники плати, що провадять господарську діяльність з видобування корисних копалин в межах ділянки надр, геолого-економічна оцінка запасів корисних копалин в межах якої виконана раніше ніж  5 років від моменту виникнення податкових зобов’язань з Плати, обчислюють податкові зобов’язання з Плати  із застосуванням коефіцієнта  рентабельності гірничого підприємства, що  дорівнює трикратному розміру облікової ставки Національного банку України.

Платники плати, що провадять господарську діяльність з видобування корисних копалин в межах ділянок надр на етапі  геологічного вивчення і, таким чином, не завершили геолого-економічну оцінку запасів ділянки надр, а також платники Плати, що провадять господарську діяльність з  видобування підземних вод на підставі дозволу на спеціальне водокористування, обчислюють податкові зобов’язання з Плати  із застосуванням зазначеного у листі Державної комісії України по запасах корисних копалин від 25.06.2014 №421/07 коефіцієнта  рентабельності гірничого підприємства – 15 відсотків.