На Київщині встановлено факт легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом на 58,5 млн гривень

Фахівцями управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом ГУ Міндоходів у Київській встановлено факт легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом фізичною особою «П». Дана особа займаючи посаду Голови спостережної ради банківської установи «РБ», зловживаючи службовим становищем та діючи за попередньою змовою з директорами сільгосппідприємств «А» та «Б», протягом 2011-2012 років, шляхом примушування працівників банківської установи «РБ» до укладання завідомо невигідних для банку договорів про відкриття кредитних ліній з вказаними сільгосппідприємствами, заволоділа грошовими коштами банківської установи «РБ» на суму 58,5 млн. грн..

Грошові кошти витрачено шляхом оформлення ряду договорів поворотної фінансової допомоги, договорів оренди, купівлі-продажу, договорів про надання послуг та інших цивільно-правових угод між сільгосппідприємствами «А» та «Б» на загальну суму 34,6 млн. грн., а також оформлено договори поворотної фінансової допомоги між сільгосппідприємствами «А» та «Б» на загальну суму 23,9 млн. грн.

В подальшому здійснювався перерахунок коштів, отриманих згідно кредитних договорів, з поточних рахунків сільгосппідприємств «А» та «Б» на поточні рахунки фізичних осіб, якими фактично розпоряджалася фізична особа «П», та які в подальшому використовувалися для розвитку діяльності підконтрольних даній особі товариств, або для погашення заборгованості по власних кредитах та кредитах отриманих підконтрольними підприємствами.

За даними матеріалами у травні поточного року обліковано кримінальне провадження за фактом легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом та накладено арешт на 198 земельних ділянок загальною площею близько 200 га орієнтовною вартістю 225 млн. грн..