ГУ ДПС у Київській області ще раз наголошує, що легалізація зарплати – це захист майбутнього кожної людини. Коли настає пенсійний вік і потрібно оформляти пенсію, багато хто дізнається, що її розмір є набагато меншим, ніж розраховували. Що потрібно робити, щоб не потрапити у таку ситуацію?
Працівник, який отримує зарплату в «конверті», виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем, не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу, а отже – і права на достойну пенсію, інші соціальні пільги та виплати.
У зв’язку з тим, що з прихованої заробітної плати не здійснюються відрахування у Пенсійний фонд на рахунки працівників, вони досягаючи пенсійного віку, одержують мінімальну трудову пенсію.
Крім того, з обсягів зарплати виплаченої в «конвертах» не сплачується податок з доходів фізичних осіб. Отже, зменшуються відрахування в бюджет, за рахунок яких утримуються заклади охорони здоров’я, освіти, культури, реалізуються соціальні програми тощо.
Тому, важливо розуміти, що існує заробітна плата “в конверті”, але пенсії “в конверті” не існує. Той, хто отримує нелегальну заробітну плату не дбає про своє майбутнє!
Про всі новації податкового законодавства можна дізнатися на офіційній сторінці ГУ ДПС у Київській області у мережі Facebook за посиланням www.facebook.com/tax.kyiv.oblast та на телеграм-каналі ДПС https://t.me/tax_gov_ua.
Спілкуйтеся з податковою службою дистанційно, за допомогою сервісу «InfoTAX».
Інформує: Обухівський сектор організації роботи ГУ ДПС у Київській області