«Легалізація трудових відносин, як запорука соціальних гарантій у майбутньому» – зустріч у режимі онлайн-зв’язку

Сьогодні, 13 вересня 2021 року, відбулася зустріч в режимі онлайн-зв’язку  на тему: «Легалізація трудових відносин, як запорука соціальних гарантій у майбутньому».

У заході взяла участь начальник Обухівського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок ГУ ДПС у Київській області Олена Швець.

Під час зустрічі Олена Швець зазначила, що кожен працюючий громадянин  має звернути увагу на оформлення його трудових відносин з роботодавцем, вимагати офіційного  їх оформлення, відповідно до норм  трудового законодавства.

Також, наголосила, що свідомо погодившись на пропозицію роботодавця  отримувати заробітну плату «у конвертах»,  громадяни обкрадають власне майбутнє, адже позбавляють себе гарантованої державою соціальної захищеності, оскільки право на отримання виплат з державних страхових фондів мають лише громадяни, які отримували  офіційно нараховану заробітну плату, з якої сплачено податки, збори  та внески до державних страхових фондів.

Громадяни мають усвідомити, що неофіційні трудові відносини сприяють  розвитку «тіньових» схем оплати праці та  приносять економічні вигоди роботодавцям, адже дають їм змогу уникнути витрат на сплату до бюджетів податків та внесків на фонд оплати праці, але найманим працівникам вони завдають невиправної шкоди, оскільки відбирають у них право на отримання державних соціальних гарантій.

Олена Швець наголосила, що офіційно оформлений трудовий договір дасть найманому працівнику змогу бути захищеним чинним трудовим законодавством у разі порушення його прав, а саме: у разі затримки                  у розрахунках по заробітній платі; при відмові оплати праці за виконану роботу; недодержання  інших зобов’язань роботодавця.

Наприкінці заходу було надано відповіді на запитання учасників онлайн – засідання.

Інформує: Обухівський сектор організації роботи