Міська рада - Пн-Чт: 8:00 - 17:15; Пт: 8:00 - 15:45; Сб, Нд: вихідні

«Гаряча лінія» на тему : «Про справляння податку на нерухоме майно»

Сьогодні начальник Обухівського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок Олена Швець під час телефонного зв’язку «гаряча лінія» відповідала на запитання платників податків на тему: «Про справляння податку на нерухоме майно»
Надаємо увазі читачів найцікавіші запитання та відповіді до них.
1. Як нараховується податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки фізичним особам?
У 2021 році податок на нерухоме майно нараховується фізичним особам – власникам об’єктів нерухомості (будинків, квартир тощо) за 2020 рік виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2020 року – 4723,00 гривень.
2. Чи змінені понаднормові метри для сплати податку за нерухомість?
Ні, не змінені. База оподаткування об’єкта житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку, зменшується на 60 кв. м для квартири або квартир незалежно від їх кількості та 120 кв. м для будинку чи будинків також незалежно від їх кількості. Для різних типів нерухомості, а також їх часток норма складає 180 кв. м.
Пільги з податку для фізичних осіб не застосовуватимуться до об’єктів оподаткування, якщо їх площа перевищує п’ятикратний розмір неоподаткованої площі: для квартири –300 кв. м, для житлового будинку –600 кв. м, для різних типів об’єктів житлової нерухомості –900 кв. м.
Пільги також не нараховуватимуться на нерухомість, яку власники здають в оренду, лізинг, позичку чи використовують для бізнесу. Так, на пільги не мають права фізичні особи-підприємці, які зазначили своє житло, як податкову адресу та працюють у власній квартирі чи будинку.
3. Чи нараховується податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, неповнолітнім особам?
За неповнолітніх дітей – власників нерухомості податок сплачують батьки/опікуни.
4. Чи передбачено законодавством звільнення від сплати податку у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)?


Законом України від 30.03.2020 р. №540-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» визначено, що об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відповідно до статті 266 Податкового кодексу України в період з 1 березня по 31 березня 2020 року.
Тому, у 2021 році обчислення сум податку за звітний 2020 рік з об’єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється податковим органом за виключенням періоду з 1 березня по 31 березня 2020 року.

Інформує: Обухівська ДПІ

Попередня День села Верем’я

Українська територіальна громада, Київська обл., Україна

Режим роботи міської ради:

Понеділок – Четвер: 8:00 – 17:15; П’ятниця: 8:00 – 15:45; Субота, неділя: вихідні

© 2021 Українська громада - всі права захищено