«Гаряча лінія» на тему : «Кампанія декларування 2022. Легалізація заробітної плати»

Сьогодні заступник начальника Обухівського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок Галина Пелешенко, під час телефонного зв’язку «гаряча лінія», відповідала на запитання платників податків на тему: «Кампанія декларування 2022. Легалізація заробітної плати».

Надаємо увазі читачів найцікавіші запитання та відповіді до них.

1. Які дії необхідно здійснити підприємцю під час оформлення нового працівника на роботу?

Під час оформлення нового працівника на роботу, підприємцю необхідно:

– укласти в письмовій формі трудовий договір (п. 6. ч. 1 ст. 24 Кодексу законів про працю України; форма трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю, затверджена наказом Мінпраці від 08.06.2001 № 260);

– оформити наказ про прийняття на роботу (заповнити типову форму № П-1 «Наказ (розпорядження) про прийняття на роботу», затверджену наказом Державного комітету статистики України від 05.12.2008 № 489);

– повідомити ДПС про прийняття працівника на роботу (Постанова Кабінету Міністрів України (далі – КМУ) від 17.06.2015 № 413).

Звертаємо увагу, що Повідомлення про прийняття на роботу подається до початку роботи працівника за формою, згідно з додатком до Постанови КМУ від 17.06.2015 № 413 зі змінами.

2. Яким чином працівник може перевірити оформлення трудових відносин?

На сьогодні, зареєструвавшись на веб-порталі Пенсійного фонду України, кожна застрахована особа має можливість контролювати свою зарплату та майбутню пенсію, перевіряти факт сплати внесків та суму, з якої вони перераховуються.

Отримати інформацію про нараховану заробітну плату, відрахування єдиного соціального внеску та розмір страхового стажу можна в управлінні Пенсійного фонду України за місцем проживання або за допомогою веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України (http://portal.pfu.gov.ua/).

3. Чи є можливість подати до податкових органів річну податкову декларацію про майновий стан та доходи не відвідуючи податкову службу?

Наразі громадяни мають можливість подати декларацію не відвідуючи податкову службу, скориставшись електронним сервісом ДПС-Е-кабінетом. https://cabinet.tax.gov.ua. У разі подання декларації в електронній формі з використанням електронного підпису необхідно здійснити таке відправлення не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.

Обухівський відділ податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок