Боротьба з амброзією та «зелений благоустрій» – експерти здійснили огляд територій громади

З метою коригування планів екологічних заходів з контролю та знищення карантинних рослин, а саме – Амброзії полинолистої на 2024-2025 роки, фахівцями сектору екології та природних ресурсів Української міської ради на початку червня був проведений фаховий огляд сіл Української територіальної громади та м. Українка.

Серед цілей огляду – загальна оцінка стану догляду за ландшафтами на відомчих територіях та виявлення локацій, уражених амброзією.

Нагадаємо, що подібні заходи уже проводились у 2019 році, але охоплювали лише місто. У 2024 році, за рекомендаціями фахіців, вирішено актуалізувати роботи на початку вегетаційного сезону по всім населеним пунктам громади.

Моніторинг проводився із залученням незалежних фахівців у сфері ліквідації карантинних рослин у населених пунктах.

Перелік локацій формувався, акцентовуючи увагу на соціально-значущих місцях, які можуть бути уражені карантинним бур’яном та потребують заходів, у тому числі й із застосуванням сучасних методів протидії – миттєвого знищення протягом 3-х днів безпечними для людини препаратами (ТМ «Юнімаг», Україна)

Заходи з ліквідації проводились на пізніх етапах розвитку рослини, а саме – блокування розвитку амброзії до цвітіння чи зупинки плодоношення (серпень-вересень).

Це дозволяє швидко зменшити рівень пилку у повітрі та зупинити ураження грунту насінням амброзії.

Сьогодні таку практику активно використовують у різних містах України.

По завершенню огляду було встановленно, що більшість локацій підтримуються у хорошому стані, за деякими виключеннями зон приватного сектору.

Експертами надані рекомендації щодо здійснення заходів, у тому числі проведення регламентних покосів на під’їзних узбіччях населених до цвітіння (15-20 серпня) експлуатуючими організаціями Київської області.

Щодо міста Українка, як було зазначено експертом, за останні чотири роки ситуація зі станом ландшафтів у житлових та основних районах міста значно покращилась. Місто має власний міцний природній захист (оточене лісовою зоною), який стримує розвиток та розповсюдження карантинних рослин загалом.

Звичайно, виявлені й локації, на яких необхідно посилити заходи боротьби з амброзією, а саме – зона залізничної колії, узбіччя та газони на виїзді в напрямку м. Обухів, прохідні стежки у промисловому секторі. Загальна площа таких локацій становить від 4 до 15 Га (різних форм власності).

ВАЖЛИВО! Власники приватних будинків, промислових та інших приміщень мають своєчасно утримувати прилеглі ділянки у належному стані.

За результатами огляду фахівцями буде безкоштовно надано технічо-екологічний звіт для подальшого планування та контролю екологічних заходів.