Сьогодні зранку до міського голови завітали журналісти телеканалу 1+1, аби отримати коментар щодо ситуації, яка склалась навколо освітнього процесу учнів села Витачів. Зазначимо, що вже не перший день у мережі та на вулицях громади розповсюджуються чутки про закриття Витачівської школи. То ж чи справді міська влада має на меті залишити дітей без можливості здобувати освіту в своєму селі, і кому вигідно підбурювати громаду – розповів міський голова Олександр Туренко. Відповіді на запитаня після завершення розмови Олександр Туренко надав публічно на своїй сторінці у мережі Фейсбук.
“Зранку мав хвилинку «слави», дякуючи небайдужим жителям громади. До мене завітали журналісти телеканалу 1+1 з питаннями щодо навчання дітей села Витачів.
То ж, внесу ясність в суть проблеми.
Витачівській школі – 171 рік! Це не тільки доволі поважна дата, а й характеристика стану цієї будівлі, оскільки капітально за всі ці роки школа не ремонтувалася.
Приміщення в ній – аварійні (хто не бачив – додаю фото реалій, які так палко відстоюють зацікавлені особи). Дивлячись на цю суцільну розруху, плісняву, потріскані стіни, стелю та підлогу хочеться запитати: а чи дійсно інтереси дітей стоять на першому плані у тих, хто здійняв цей галас?
Поряд зі школою – просто через дорогу стоїть будівля дитячого садочку, де ми зробили ремонт кожного кабінету, встановили пандуси та відремонтували підвальне приміщення під укриття (можете побачити на фото). Другий поверх – повністю вільний, кабінети відповідають кількості дітей у класах – від 2-х до 9-ти учнів. Відверто не розумію, що поганого в відремонтованому приміщенні і економії коштів? Ми живемо в час реформ, які приймали не ми, і одна з них – це «оптимізація мережі освітніх закладів, скорочення витрат» і це не лише в Українській громаді, а по всій країні.
Наведу приклад у цифрах. Станом на зараз утримання 1 учня в с. Витачів складає 38.7 тис.грн. У той час, як утримання одного учня у Академічному ліцеї №1 м. Українка – 13,1 тис.грн… За попередніми підрахунками, у будівлі ЗДО вартість утримання учня зменшиться на 10.9 тис.грн. Відповідно, і видатки на утримання ЗДО «Колосок», значно зменшаться.
Ще раз – школу ніхто НЕ закриває. Діти будуть здобувати освіту у селі, як це і було завжди. Педагоги будуть працювати, як працювали. Мова йде про зміну приміщення для оптимізації витрат (електрика, газ, утримання) і збереження можливості здобувати освіту в селі, в нормальних умовах!
Чи є політичний фактор у цій скаламученій воді? Є. Так виглядає фальстарт майбутніх виборів, бо їх результат буде точно не на користь громади.
Щодо ще одного питання, з яким прийшли до мене журналісти: подейкують, що міський голова збирається заставити МАФами Витачівські кручі. Хто подейкує – я, звісно ж, знаю.
Тут очевидно, що вже існуючий бізнес у с. Витачів відверто уникає конкуренції, а це свідчить лише про те, що в єдиному існуючому закладі надвисокі ціни і великі черги. До того ж, саме підприємство зі стабільною періодчиністю уникає і справедливої сплати податків. Робіть висновки.
Далі наводжу приклад: у селі Витачів +- 600 домогосподарств. З них тільки 22 сплачує податок на нерухомість до міського бюджету. За чий рахунок мають утримуватися села, якщо держава їх не фінансує? Можливо, нам шукати варіанти як наповнити бюджет і привести до ладу розбиті дороги, які перейшли нам у «спадок»?
Так, розвиток туризму включає в себе розширення мережі закладів громадського харчування. Кошти повинні лишатися в громаді, а не сплачуватись за місцем реєстрації в інші міста України. Я завжди це говорив, і говоритиму. В країні, де йде війна, працюючий і чесний бізнес – опора громад.
Реалії красномовніші, за слова.
Всім спокою, і бережіть себе!”.
Приміщення Витачівської школи
Укриття ЗДО “Колосок”
укриття ЗДО
Відремонтовані приміщення ЗДО “Колосок”, які планується використовувати як навчальні класи