У ході крайнього засідання виконавчого комітету УМР прийнято ряд важливих рішень у напрямі будівництва та розвитку інфраструктури. Про основні пункти – детальніше.
Одноголосно члени виконкому підтримали рішення про затвердження ПКД на будівництво укриття цивільного захисту на території АЛ №1. Мова йде про коригування кошторису, що зумовлено виникненням додаткових об’ємів робіт та необхідністю взаємозаміни певного виду робіт.
Відтак, попередній експертний звіт станом на 02 червня 2023 року складав 41 340 449 тис. грн; новий із загальною кошторисною вартістю будівництва, у поточних цінах, станом на 30. 10. 2023 року – 41 302 509 тис. грн. Зазначений об’єкт на стадії готовності до введення в експлуатацію.
Аналогічне питання стосувалось і об’єкту будівництва на території АЛ № 2. Станом на 30 жовтня загальна кошторисна вартість будівництва у поточних цінах складає 43 295 346 тис.грн. Попередній експертний звіт, станом на 02 червня склав 43 395 005 тис. грн.
Загалом, з урахуванням додаткових робіт, залишків та заміни робіт у ході коригування ПКД, загальна вартість реалізації об’єктів будівництва, відповідно до зведеного кошторисного розрахунку не збільшилась.
По даному об’єкту орієнтовно роботи триватимуть до кінця листопада.
Підтримано затвердження проєктно-кошторисної документації на будівництво ясла-садочку комбінованого типу по вул. Будівельників. Заклад розраховано на 233 дитини. Загальна вартість будівництва, станом на 29 вересня, становить більше 144-х млн.
Відповідно до вимог нового часу проєктом передбачено протирадіаційне укриття – напівзаглиблене цокольне приміщення. Детальніше про це у матеріалі: https://ukrainska-gromada.gov.ua/…/proyekty-rozvytku-v…
Нагадаємо, проєкт виготовлений з метою залучення державних коштів у якості джерела співфінансування.
Підтримано рішення “Про затвердження експертної оцінки (ремонт по заміні опор вуличного освітлення в населених пунктах Української мтг)”. Наразі, відповідно до експертного висновку, 39 опор мають значні пошкодження та є аварійними, то ж фактично мова йде про повну заміну ряду стовпів у місті Українка.
Зазначимо, що протягом 2-х років значна увага приділялась розширенню та ремонту систем зовнішнього освітлення в населених пунктах, адже на момент утворення громади у більшості сіл вулиці були “темними”. Тому проводились комплексні заходи з заміни та встановлення додаткових опор, прокладання мереж і тд.
Ще одне питання, що стосувалось розвитку інфраструктури, викликало неоднозначну думку у членів виконкому.
Мова йшла про затвердження ПКД на реконструкцію фельдшерсько-акушерського пункту з облаштуванням житлового приміщення для фельдшера в селі Щербанівка.
Щербанівка – віддалений населений пункт, де взагалі відсутня медицина і можливості для проведення консультацій. Саме тому це питання для жителів села актуальне не один рік. Звідси мав би стартувати пілотний проєкт, метою якого є доступність медичних послуг і «свій лікар» у кожному населеному пункті нашої громади.
Озвучена вартість проєкту, згідно з експертизою – понад 3 млн.грн.
До переліку робіт входить перепланування приміщень під ФАП і кімнату для лікаря – реконструкція, підведення всіх комунікацій (освітлення, газопостачання, водовідведення та ін.), меблювання та технічне оснащення кабінету, житлової зони, благоустрій території та ін.
Після обговорення питання прийнято спільне рішення перенести даний пункт на наступне засідання виконкому з метою додаткового опрацювання та вивчення.