Міська рада - Пн-Чт: 8:00 - 17:15; Пт: 8:00 - 15:45; Сб, Нд: вихідні

Як зробити безпечнішими перерви учнів Академічного ліцею №2 та доступнішими соціальні послуги? Два питання – спільне рішення

З відновленням освітнього процесу в Академічному ліцеї №2 постало питання щодо безпеки дітей на подвір’ї школи під час перерв. Неодноразово його порушували батьки учнів як перед дирекцією закладу, так і перед міським головою.

Заїзд на територію школи – це вузький провулок між дитячим садочком і самим освітнім закладом. Зачасту транспортом сюди заїжджають підопічні Центру надання соціальних послуг, або ж службові машини для завантаження – розвантаження гуманітарної допомоги. Уже більше двох років Центр діє в будівлі, що розташована на території Академічного ліцею, і до моменту, поки діти навчалися онлайн, таких проблем з під’їздом автівок не виникало. Наразі ж питання зайшло в глухий кут – коли на вагах і безпека дітей, і надання необхідних послуг підопічним Центру.

«Враховуючи, що війна досі триває, кількість потребуючих допомоги зростає. Станом на 1 травня 2024 року, центр обслуговує 923 осіб та сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах та які відносяться до вразливих категорій населення. Серед них –  люди поважного віку, особи з інвалідністю, ВПО та сім’ї, в яких виховуються дітки з інвалідністю. Зрозуміло, що в робочому процесі до нас щоденно приїздить транспорт – комусь треба взяти інвалідний візок, комусь отримати іншу гуманітарну допомогу – коментує завідувачка Центру надання соціальних послуг УМР Людмила Ільєнко.

Керівництво Академічного ліцею №2 важливість роботи соцпрацівників розуміє, але зі свого боку повністю підтримує думку батьків учнів щодо питання безпеки на шкільному подвір’ї. «Ми дуже цінуємо роботу соцпрацівників, та наша думка співпадає з думкою батьків: школа – не прохідний двір. Ми не можемо фізично контролювати на перерві куди здумається побігти тій, чи іншій дитині, а тим більше – передбачити, з якою швидкістю рушить машина. Уявіть, яка це кількість дітей! – висловлює позицію директорка Академічного ліцею №2 Тамара Дидик. – Так, тут встановлювались дорожні знаки заборони в’їзду на територію, але безрезультатно. Дуже сподіваємось, що керівництво міста візьметься за вирішення цього питання і вже наступного навчального року ми будемо більш спокійні за безпеку наших учнів під час перерв».

Безпека учнів ліцею та під’їзд транспорту до будівлі Центру – не єдина проблема для соціальних працівників. Обслуговуючи таку кількість людей з інвалідністю, подібні заклади просто повинні дотримуватися принципів безбар’єрності, яких тут наразі немає.

«Це є одним із ключових вимог для проведення відповідної діяльності – необхідність відповідати вимогам щодо інклюзивності приміщення та доступності для маломобільних груп населення – коментує Людмила Ільєнко. – На жаль, місце розташування, технічний стан та площа будівлі ЦНСП Української міської ради не відповідає принципу безбар’єрності, створює перешкоди для якісного та повноцінного функціонування закладу та надання необхідної підтримки населенню громади».

Міський голова Олександр Туренко говорить, що про цю проблему знає і одним із варіантів її вирішення вбачає переміщення Центру надання соціальних послуг на іншу територію. «Я неодноразово висловлював свою позицію на сесіях, виконкомах, щодо необхідності розміщення Центру в іншій будівлі. Наразі найліпшим варіантом є будівля стоматології. Поясню свою думку: з огляду на те, що йде війна і роботи соцпрацівникам, психологам, реабілітологам значно додасться, ми  маємо створити відповідний центр для бійців, ВПО, де б і їм надавалась необхідна допомога. А для цього знадобиться більше приміщення та розширення штату працівників (які й без того тісняться в нинішній будівлі). Звісно ж, для цього попередньо маємо забезпечити відповідні умови – зручний під’їзд, пандуси, облаштування кабінетів та створення центру для реабілітації захисників. Стоматологам, у свою чергу, надати можливість провадити діяльність в кабінетах міської лікарні».

За словами міського голови для прийняття такого рішення необхідна колективна згода, то ж відповідні пропозиції та напрацювання  у подальшому будуть подані на розгляд депутатських комісій, аби вже до початку навчального року освітній процес в школі став безпечнішим, а соціальні послуги – доступніші.

Режим роботи міської ради:

Понеділок – Четвер: 8:00 – 17:15; П’ятниця: 8:00 – 15:45; Субота, неділя: вихідні

© 2023 Українська громада - всі права захищено