Стерилізація безпритульних тварин – це більше, ніж просто захист від небажаного розмноження

Згідно з Законом України «Про захист тварин від жорсткого поводження» від 21.02.2006 р. № 3447-IV, регулювання чисельності безпритульних тварин в тому числі, здійснюється методом біостерилізації з подальшою вакцинацією та шляхом повернення тварин до місць вилову для вільного проживання.

У  рамках Програми розвитку благоустрою по Українській міській територіальній громаді на 2022-2024 р.р., щорічно, спільно з волонтерами м. Українка, проводяться заходи з вилову безпритульних тварин із подальшою стерилізацією, післяопераційною перетримкою, вакцинацією, дегельмінтизацією та поверненням на попереднє місце перебування тварин.

У зв’язку з недопущенням збільшення популяції безпритульних тварин на території  Української міської територіальної громади, необхідно проводити стерилізацію тваринам.

Стерилізація зменшує ризик виникнення багатьох захворювань, у тому числі й онкологічних. Стерилізована тварина живе на 3-5 років довше, ніж не стерилізована завдяки тому, що не зношується ендокринна система, а організм старіє значно повільніше.

Стерилізація ніяк не впливає на мисливські, сторожові та охоронні інстинкти – вони зберігаються. Характер вихованця після операції також не зміниться. Змінюється лише поведінка тварини по відношенню до протилежної статі: тварини стають менш агресивними, не беруть участь у боротьбі за партнера, також у 80% випадків знижується потреба мітити територію.

Дослідження показали, що краще та корисніше для тварини, аби її стерилізували до першої тічки – у віці від 6 до 9 місяців.

Стерилізація – це дещо більше, ніж просто захист від небажаного потомства. Це про покращення якості життя та зменшення ризиків захворювань. Попри поширені міфи, стерилізація може не лише захистити від непотрібного розмноження, але і запобігти серйозним захворюванням, а також забезпечити здоровий і щасливий стиль життя наших улюбленців.

Помилково люди вважають стерилізацію жорстоким вчинком стосовно тварин. Однак, жорстоко дозволяти тваринам, яких наші предки давним-давно одомашнили – безконтрольно розмножуватись, харчуватися зі смітників та бути заручниками вуличного існування у голоді та холоді.