Статистика COVID-19 в Українській територіальній громаді

Станом на 12 годину 14 липня 2021 р. в Українській територіальній громаді лабораторно підтверджений діагноз на COVID-19 – 2085, із них:

м. Українка – 1701 особа, с. Трипілля – 239 осіб, с. Халеп’я – 42 особи, с. Витачів – 43 особи, с. Жуківці – 35 осіб, с. Верем’я – 13 осіб, с. Щербанівка – 12 осіб.

Одужали – 2053, із них:
м. Українка – 1673 особи, с. Трипілля – 237 осіб, с. Халеп’я – 40 осіб, с. Витачів – 43 особи, с. Жуківці – 35 осіб, с. Верем’я – 13 осіб, с. Щербанівка – 12 осіб.

Померли – 26, із них:
м. Українка – 22 особи, с. Трипілля – 2 особи, с. Халеп’я – 2 особи.

За тиждень з 07.07.2021р по 14.07.2021р. захворіло -1 особа, одужало – 13 осіб, померло -0.

У світі на COVID-19 захворіло 188 млн людей, померло 4,05 млн відсоток летальності 2,5 %. В Україні на COVID-19 захворіло – 2,31 млн осіб із них померло -55030 осіб. Відсоток смертності складає 2,3%. Україна у світі по рівню захворюваності та летальності від COVID-19 на 16 місці. В трьох територіальних громадах Обухівського району – Обухівській міській територіальній громаді, Українській міській територіальній громаді та Козинській селищній територіальній громаді захворіло з лабораторно підтвердженим діагнозом 8344 осіб із них померло 121 особа. Відсоток смертності складає – 1,4 %.

Індійський штам «Дельта» стає домінуючим у світі із-за високої заразності (високої здатності передаватися від людини до людини). Протікання захворювання більш тяжке й важко діагностується та є складності при лікуванні. Збільшився ризик госпіталізації та зросла кількість летальних наслідків.

Згідно з прогнозами до кінця літа штам «Дельта» буде домінувати на всій території Європи.
Для недопущення різкого зростання захворюваності:
1. Бажано не відвідувати країни, де спостерігається спалах захворювання на COVID-19, викликаного штамом «Дельта».
2. Не виключена можливість припинення сполучення з країнами де високий рівень захворюваності, викликаний штамом «Дельта».
3. В пунктах пропуску кордону для осіб, що прибувають з Індії, Великобританії, Російської Федерації та Португалії введені обов’язки експрес-тесту на COVID-19. При необхідності перелік країн буде розширено.
4. МОЗ нарощує темпи вакцинації.

На даний час в Україні зареєстровані наступні вакцини:
1. Oxford / Astra Zeneca (Covishield, Astra Zeneca – SK BIO, Astra Zeneca). Розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведською фармацевтичною компанією Astra Zeneca.
Заявлена ефективність вакцини – 81,3 % після введення двох доз з інтервалом в 12 тижнів та більше. Виготовляється ЄС, Південній Кореї, Великобританії та по ліцензії в Індії (Covishield). Не рекомендується для імунізації людям молодше 18 років.
2. Pfizer / BioNTech (Comirnatу) розроблена та виробляється німецькою компанією BioNTech в співпраці з американським фарм концерном Pfizer. Заявлена ефективність – 95% після введення двох доз з інтервалом 21 день. Ефективна для дітей 12-15 років.
3. Sinovac Biotech (Corona- Vac) китайського виробництва. Заявлена ефективність 83,5 % після вакцинації двома дозами з інтервалом в 14-28 днів. Рекомендовано людям після 18 років.

Планується завезти в Україну наступні вакцини:
1. Moderna, розроблена і виготовляється американською фарм.компанією Moderna.
Ефективність вакцини – 94,5 % після введення двох доз з інтервалом у 28 днів.
2. Janssen, розроблена і виготовляється американською компанією Jоhnssоn та Jоhnssоn.

Ефективність 67 %. Для повної імунізації досить однієї дози. Не рекомендовано вакцинувати осіб до 18 років.
Головне завдання вакцинації:
1. Знизити ризики заразитися COVID-19 інфекцією.
2. Попередити тяжкий перебіг захворювання та зменшити летальні наслідки.
3. Зменшити виникнення ускладнень після перенесеного захворювання на COVID-19.

Інформує: Обухівський РВ ДУ “Київський ОЦКПХ МОЗ”