Щодо встановлення факту смерті людини в умовах воєнного стану

Комунальне некомерційне підприємство Української міської ради
“Центр первинної медико-санітарної допомоги” повідомляє, що у разі смерті людини,
під час воєнного стану працівники Національної поліції на констатацію смерті не приїжджають!
З питань констатації смерті людини необхідно звернутися до чергового кабінету невідкладної допомоги за тел: 068 – 354 – 90 – 86.
Відповідно до відповідно до НАКАЗУ МВС УКРАЇНИ, МОЗ України, Офісу Генерального Прокурора
від 09.03.2022 № 177/450/46 працівники поліції виїжджають для огляду при надходженні повідомлення про факт смерті людини з ознаками насильницької смерті або підозри на таку, у тому числі за місцем її проживання. Працiвникам закладiв охорони здоров’я дозволяється видавати лiкарськi свiдоцтва про смерть та проводити видачу/захоронення тiл без направлення на судово-медичну експертизу за умови огляду трупа працiвником закладу охорони здоров’я на мiсцi перебування трупа зi встановленням факту вiдсутностi ознак насильницькоi cмepтi або на пiдставi наявної медичної документацiї iз закладiв охорони здоров’я (без уточнення).

Детальніше озхнайомитися з Назаком можна за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua