Міська рада - Пн-Чт: 8:00 - 17:15; Пт: 8:00 - 15:45; Сб, Нд: вихідні

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЦЕРКВАМ ЩОДО ВЖИТТЯ ЗАХОДІВ СПРЯМОВАНИХ НА НЕДОПУЩЕННЯ ПОШИРЕННЯ ІНФІКУВАННЯ ГРОМАДЯН COVID-19 ПІД ЧАС БОГОСЛУЖІНЬ

Виконавчий комітет Української міської ради інформує про таке: 22 квітня 2021 року у Київській обласній державній адміністрації відбулася нарада із представниками релігійних громад Київської області під головуванням першого заступника голови Київської ОДА Дмитра Назаренка. Учасники наради обговорили комплекс заходів, спрямованих на недопущення інфікування громадян коронавірусною інфекцією COVID-19 під час Великодніх Богослужінь.

Перший заступник голови Київської обласної державної адміністрації Дмитро Назаренко  зауважив: «Вже другий рік поспіль Великодні свята відбуваються в умовах пандемії, тому спільно з органами місцевого самоврядування, керівниками церков та релігійних організацій, які діють на території Київської області та територіальними підрозділами Національної поліції України необхідно зробити все можливе, щоб запобігти новим спалахам хвороби на території Київської області внаслідок ймовірних масових скупчень підчас проведення святкових богослужінь».

На нараді було зазначено, що Міністерством охорони здоров’я України розроблено рекомендації щодо вжиття заходів, спрямованих на недопущення поширення інфікування громадян COVID-19 під час Великодніх богослужінь, зокрема:

Організаційні рекомендації для церков:

 • розглянути можливість проведення «онлайн» служінь;
 • збільшити кількість сесій благословення та зменшення їх тривалості;
 • зафіксувати вхідні двері/блоки на територію та у приміщення храмів у відкритому стані;
 • встановити заборону на здійснення обрядів, що передбачають фізичний контакт (наприклад, поцілунки святинь);
 • встановити обмеження на відвідування служби перед благословенням всередині храмів та забезпечити дотримання дистанції між прихожанами на вулиці не менше 1,5 метра.

Комунікаційні рекомендації для духовенства:

 • поінформувати прихожан на службах напередодні Великодня, а також при вході до храмів щодо формату святкування;
 • рекомендувати прихожанам відвідувати обряд благословення та освячення їжі лише 1 особі від домогосподарства, без сімейних відвідувань;
 • утриматись від відвідування служби людьми похилого віку та з хронічними захворюваннями;
 • заохотити прихожан утриматись від святкових обіймів та привітань з безпосереднім контактом;
 • заохотити обмежити відвідування та прийом гостей після благословення та на другий день Великодня;
 • приділити увагу під час служіння збереженню здоров’я та захисту сім’ї  (вакцинації, захисту літніх людей, відповідальному ставленню до здоров’я та гігієни).

Відділ оборонної роботи, взаємодії з правоохоронними органами та з питань надзвичайних ситуацій і цивільного захисту виконавчого комітету Української міської ради

Попередня ПРОГРАМА “ТЕПЛА ОСЕЛЯ”

Українська територіальна громада, Київська обл., Україна

Режим роботи міської ради:

Понеділок – Четвер: 8:00 – 17:15; П’ятниця: 8:00 – 15:45; Субота, неділя: вихідні

© 2021 Українська громада - всі права захищено