Правоохоронці Київщини нагадують про заборону спалювання рослинності або її залишків

Спалювання сухої рослинності завдає непоправної шкоди довкіллю, створює загрозливі умови для живих істот, які мешкають у траві та на поверхні ґрунту. Земляний родючий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише через 5-6 років. Окрім того, під час спалювання у повітря вивільняються небезпечні, речовини, які є дуже шкідливими для здоров’я людини.

Відповідальність за спалювання сухостою передбачена ст. 77-1 (Самовільне випалювання рослинності або її залишків) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Санкція статті передбачає накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 – 340 грн.)

Статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів) передбачено стягнення штрафів у розмірі від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 – 1360 грн.)

У деяких випадках за такі дії передбачена кримінальна відповідальність. Згідно зі ст. 245 (Знищення або пошкодження обʼєктів рослинного світу) Кримінального кодексу України покарання передбачає стягнення штрафів у розмірі від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5100 – 8500 грн.) або до 5 років позбавленням волі.

Під час воєнного стану подібні дії становлять додаткову небезпеку, вони відволікають від виконання бойових завдань рятувальників, військових та правоохоронців, що може призвести до зниження обороноздатності.

Правоохоронці закликають громадян утриматись від несанкціонованого спалення сміття, а також від випалювання рослинності або її залишків. Якщо ви стали свідком спалювання сміття та рослинності – викликайте поліцію.

Джерело: Обухівське районне управління поліції