ПОПЕРЕДЖЕННЯ ПОЖЕЖ У ПРИРОДНИХ ЕКОСИСТЕМАХ

Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають непоправної шкоди природі і державі. Найбільша їх кількість, як правило, припадає на весняно- літній період, на вихідні і святкові дні, коли природу відвідує велика кількість людей, що призводить до різкого зростання кількості джерел загоряння.
    Тисячі пожеж внаслідок спалювання сухої рослинності на полях, городах, відкритих територіях в Україні вже стали свого роду національною катастрофою.
    У більшості випадків причина виникнення пожеж в екосистемах – сама людина, яка часто необережно поводиться з вогнем, не звертаючи уваги на необхідність суворого дотримання правил пожежної безпеки.
    Працівники Обухівського РУ ГУ ДСНС України у Київській області рекомендують суворо дотримуватися правил пожежної безпеки, особливо під час відпочинку на природі, і не провокувати виникнення пожеж в екосистемах, берегти унікальну флору і фауну нашого краю!
    У зв’язку з тим, що на території Обухівського району лише за останній тиждень виникло 14 пожеж в природніх екосистемах, рятувальники нагадують населенню про дотримання основних правила пожежної безпеки:
не спалюйте суху траву або листя на присадибних ділянках, це може
перерости у неконтрольоване горіння;
не розводьте відкритий вогонь поруч із сухою рослинністю та
господарчими будівлями;
не розкидайте недопалки та сірники на суху підстилку;
не залишайте без нагляду розпалені багаття та не дозволяйте дітям розводити вогнища;
не створюйте смітники в лісових насадженнях та на прилеглих землях, тим більше, не підпалюйте їх;
приберіть місце погашеного вогнища, переконайтесь, що горіння відсутнє;
не залишайте непогашеними багаття;
не розводьте багаття у лісових масивах;
не засмічуйте місце відпочинку;
при сильних поривах вітру відмовтесь від розпалювання вогнища.
    Дії під час пожежі:
не панікуйте та не приймайте поспішних рішень;
обов’язково повідомте пожежну службу за тел.: «101»;
незначний вогонь спробуйте загасити водою, ґрунтом, піском або
щільною тканиною;
з небезпечної зони виходьте швидко, перпендикулярно напряму
розповсюдження вогню;
будьте обережні в місцях горіння високих дерев, вони загрожують
падінням та можуть травмувати.
    Нагадуємо, що за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також спалювання стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення передбачено відповідальність відповідно до чинного законодавства.

Шановні громадяни!

Якщо ви помітили загоряння в лісах, на відкритих територіях, звалищах – негайно телефонуйте за номером «101». Пам’ятайте, що тільки дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків.
Провідний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Обухівського РУ
ГУ ДСНС України у Київській області старший лейтенант служби цивільного захисту