Міська рада - Пн-Чт: 8:00 - 17:15; Пт: 8:00 - 15:45; Сб, Нд: вихідні

Оперативна інформація про поширення та профілактику COVID-19

Станом на 22 вересня 2021 року захворюваність на COVID-19 в Українській міській територіальній громаді з наростаючим підсумком становить – 2140 осіб,із них:

м. Українка – 1746, с. Трипілля – 245,  с. Халеп’я – 43,  с. Витачів – 45,  с. Жуківці – 36,  с. Верем’я – 13,  с. Щербанівка – 12.

Одужали – 2076 осіб, із них:

м. Українка – 1695, с. Трипілля – 237,  с. Халеп’я – 40,  с. Витачів – 44,  с. Жуківці – 35,  с. Верем’я – 13,  с. Щербанівка – 12.

Померли – 26 осіб,  із них:

м. Українка – 22,  с. Трипілля – 2,  с. Халеп’я – 2.

Станом на 22.09.21р. всього захворіло медпрацівників – 387 (лікарі – 91, інші – 296),    одужало – 385.

В  Україні на COVID-19 захворіло –  2,46 млн осіб, із них померло  – 58477 осіб. Відсоток смертності складає   2,3%.  

В трьох територіальних громадах Обухівського району – Обухівській міській територіальній громаді, Українській міській територіальній громаді та Козинській селищній територіальній громаді захворіло з лабораторно підтвердженим діагнозом 8563 особи, із них померло –124 осіб. Відсоток смертності складає – 1,4 %.

Після перенесеного захворювання рівень антитіл досягає максимальної величини упродовж двох-трьох місяців, а потім починає стрімко знижуватись. Тому через шість місяців, шанси повторного зараження стають реальними.Вакцинація після перенесеного захворювання є необхідною і вона дає можливість збільшити природний захист від повторного інфікування у два рази.

Після повторного курсу вакцинації чи після перенесеного захворювання, немає стовідсоткового захисту від захворювання. Вакцини лише знижують вірогідність  зараження та захищають від важкого перебігу захворювання, госпіталізації та смерті. А тому носіння захисної маски,  дотримання соціальної дистанції та виконання протиепідемічних заходів є обов’язковим.

Після консультації із сімейним (лікувальним) лікарем, хворі з онкологією, серцево-судинними патологіями, цукровим діабетом, аутоімунними захворюваннями, бронхіальною астмою, СНІД, повинні обов’язково пройти вакцинацію тому, що вірус SARS-COV-2 може бути смертельно небезпечним для них.

Сімейний лікар, враховуючи стан хворого, вірогідність виникнення побічних ефектів, наявність алергічних реакцій, чутливість до компонентів вакцини, надасть рекомендації вакцинуватись однією із 4-х зареєстрованих в Україні вакцин від коронавірусу: «Astra Zeneca», Comirnati / Pfizer, Corona Vac чи Moderna.

Нікому не відомо коли завершиться пандемія COVID-19. Але щоб вона закінчилась  швидко, потрібно всім виконувати наступні заходи:

  1. Охопити вакцинуванням 80-90% населення, щоб виробився соціальний імунітет.
  2. Щоб захистити себе та оточуючих, потрібно неухильно дотримуватись протиепідемічних вимог: правильно носити захисні маски,  дотримуватись соціальної дистанції в 1,5- 2 метри, уникати місць великого скупчення людей, не контактувати з хворими на ГРВІ та COVID-19, проводити дезінфекцію та провітрювання в приміщеннях,  дотримуватись вимог особистої гігієни: мити руки з милом повертаючись додому, не перевтомлюватись, спати не менше 7-9 годин на добу, якісно харчуватись.
  3. Лікувальні заклади повинні бути забезпечені кваліфікованими кадрами, необхідним медичним обладнанням та медикаментами, щоб надавати якісну медичну допомогу в т.ч. і реанімаційну, щоб звести до мінімуму летальні наслідки.

Американські вчені описують чотири можливі сценарії подальшого розвитку пандемії:

  1. «Абсолютна перемога над коронавірусом» («Повне викоренення»).  Цього можна досягти при умові, що імунітет, як після щеплення, так і після захворювання буде стійким та довготривалим, він повинен захищати від повторного зараження та від подальшої передачі інфекції. Це малоймовірний сценарій.
  2. «Вигнання вірусу». Тимчасове зниження кількості заражень в конкретній країні до нуля. Цього можна досягти шляхом масового вакцинування та повного закриття кордонів від зовнішнього світу. В цьому випадку потрібно буде періодично робити додаткову бустерну вакцинацію і розповсюдження вірусу можна буде контролювати. Цього можна буде досягти на деякий час, бо міграційні процеси у світі фактично зупинити неможливо.
  3. «Жити з вірусом, або співіснувати» – найбільш реалістичний сценарій. Вакцини будуть захищати лише від важкого перебігу захворювання та летальних наслідків. Вакцинуватись потрібно буде регулярно. Коронавірус перестане бути смертельно-небезпечним та з часом перетвориться в сезонне захворювання як  ГРВІ чи грип.
  4. «Масштабне розгоряння» буде в тому випадку, коли значна кількість населення планети залишиться не щепленою. Такий стан спостерігається в наш час. В багатьох країнах вакцина недоступна, а там де вона є в достатній кількості, як в Україні частина людей не бажає вакцинуватись, а тому вірус продовжує швидко розповсюджуватись і відповідно мутувати.

Розвиток пандемії COVID-19 в найближчі 3-5 років залежить від 4-х основних факторів:

1. Наскільки швидко буде проведене щеплення в усіх країнах світу.

2. Як вірус буде змінювати свої властивості (мутувати).

3. Наскільки небезпечними будуть нові штами.

4. Наскільки суворо не щеплені та щеплені від COVID-19 будуть виконувати обмежувальні заходи.

Вчені прогнозують, що повністю позбавитись вірусу буде неможливо, оскільки він  продовжує розповсюджуватись серед тварин. А його нові мутації будуть поводитися не прогнозовано. А тому все буде залежати від того, як швидко будуть знайдені ефективні лікарські засоби від COVID-19.

Інформує: Обухівський районний відділ ДУ «Київський обласний ЦКПХ  МОЗ»    

Режим роботи міської ради:

Понеділок – Четвер: 8:00 – 17:15; П’ятниця: 8:00 – 15:45; Субота, неділя: вихідні

© 2023 Українська громада - всі права захищено