Оперативна інформація про поширення COVID-19 на території Української міської ТГ

Станом на 22 жовтня 2021 року захворюваність на COVID-19 в Українській міській територіальній громаді з наростаючим підсумком становить – 2294 осіб,  із них:

м. Українка – 1860, с. Трипілля – 265,  с. Халеп’я – 49,  с. Витачів – 55,  с. Жуківці – 40,  с. Верем’я – 13,  с. Щербанівка – 12.

Одужали – 2112 особи,  із них:

м. Українка – 1721, с. Трипілля – 244,  с. Халеп’я – 42,  с. Витачів – 44,  с. Жуківці – 36,  с. Верем’я – 13,  с. Щербанівка – 12.

Померли 28 осіб,  із них:

м. Українка – 24,  с. Трипілля – 2,  с. Халеп’я – 2.

Станом на 13.10.21р. всього захворіло медпрацівників – 395 (лікарі – 94, інші – 301), одужало – 386.

Ковідні прогнози невтішні – до кінця жовтня початку листопада нас чекає пік захворюваності, водночас катастрофічно не хватає місць в реанімаційних відділеннях та кисню. Не виключена можливість об’явлення в країні тотального локдауну,  якщо темпи розповсюдження вірусу не будуть знижуватись.

При новому збуднику штаму «Дельта» захворювання розвивається набагато швидше. Погіршення стану хворого наступає на другу – третю добу. Сьогодні сатурація у хворого була 96 з клінічними проявами – підвищення температури, кашлем, діареєю, втратою смаку та запаху та іншими симптомами простудного захворювання, а на наступний день сатурація може знизитись до 60-65 і необхідна термінова госпіталізація в реанімаційне відділення з дачею кисню. Тому так важливо своєчасно звернутися за медичною допомогою.

В дану хвилю захворюваності відповідальність за своє здоров’я несе не лише влада, а ще більшою мірою громадяни. Упродовж пів року була можливість зробити щеплення  від COVID-19.  В країні є достатня кількість різних вакцин, працюють центри та пункти вакцинації. Але люди не вакцинуються. Серед хворих, що потребують кисневої терапії 98% не вакциновані пацієнти, а це приводить до високої летальності.

Досвід західних країн Данії, Норвегії, Ізраїлю та інших вказує на те, що епідемію коронавірусу можна взяти під контроль лише двома заходами: – це вакцинація 80-90% населення та дотримання протиепідемічних заходів:

– правильне носіння захисних масок;

– уникнення місць масового скупчення людей;

– часте миття рук, дотримання соціальної дистанції в 1,5- 2,0;

– використання  дезінфекційних засобів,  та в цілому дотримання вимог особистої гігієни.

Головною стратегією боротьби з епідемією, є своєчасне виявлення хворих та контактних осіб, їх тестування, своєчасна ізоляція та лікування.

Щоб перервати ланцюжок передачі інфекції та зменшити кількість сприйнятливого до збудника населення потрібна масова вакцинація.

Тож односельці, подумайте про своє здоров’я і життя, та негайно зробіть щеплення від COVID-19.

Інформує: Обухівський районний відділ ДУ «Київський обласний ЦКПХ  МОЗ»