Міський голова Олександр Туренко ініціює співробітництво у сфері медицини з Обухівською МТГ

Так склалось історично, що у нашій громаді є установи, які фізично знаходяться на території Української міської ради, а юридичне право на них має Обухівська міська рада. Зокрема, це стосується надання стоматологічної та вторинної медичної допомоги. Вже з об’єднанням громад, коли дійшла черга до передачі прав на управління установами та майном, які розташовані на території Української МТГ – стали відчутними всі нюанси такої історичної «спадщини». Насамперед це призвело до того, що жителі Української МТГ не можуть отримати якісних медичних послуг, а Українська міська рада, своєю чергою, не має безпосереднього впливу на покращення послуг.

Вирішенням цього питання може стати консолідація зусиль навколо спільної проблеми, шляхом об’єднання ресурсів органів місцевого самоврядування Обухівської та Української МТГ.

Законодавчою основою для цього є Закон України № 1508-VII «Про співробітництво територіальних громад». З метою спільного фінансування (утримання) установ медичної галузі та більш ефективного надання медичних послуг  населенню міським головою Олександром Туренком ініційовано співробітництво у формі спільного утримання Українською та Обухівською громадами комунального НП Обухівської міської ради «Обухівська стоматологічна поліклініка», а також КНП Обухівської міської ради «Обухівська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування». На такі цілі в бюджеті Української міської територіальної громади передбачені видатки у сумі 2,1 млн. грн (видатки оприлюднені у рішенні бюджетної сесії на сайті громади: https://ukrainska-gromada.gov.ua ). Наразі рішення зареєстровані та будуть винесені на розгляд депутатів у ході чергової сесії Української міської ради.