Кіберзагрози, пов’язані з месенджером Telegram

Робочий орган Ради національної безпеки і оборони України – Національний координаційний центр кібербезпеки – провів аналіз загроз, пов’язаних з використанням месенджера Telegram.

З метою мінімізації кіберзагроз, пов’язаних з цим месенджером, було прийнято рішення провести інформаційно-роз’яснювальні кампанії.

Ризики, які можуть виникнути при використанні Telegram:

Спостереження та доступ до особистих даних.
Очільник ГУР Кирило Буданов повідомив, що російські спецслужби мають можливість вивчати листування користувачів Telegram, навіть якщо повідомлення видалені. Це ставить під загрозу безпеку особистих даних та приватність спілкування. Також повідомляється, що видалені повідомлення можуть бути використані як підстава для арешту, особливо на тимчасово окупованих територіях, таких як Крим.

• Використання Telegram для кібератак.
    Служба безпеки України (СБУ) та Генеральний штаб попереджають, що російські спецслужби активно використовують Telegram для проведення кібератак, поширення шкідливого програмного забезпечення та встановлення геолокації користувачів. Ці дії можуть призвести до серйозних наслідків для національної безпеки.
  • Проблеми з анонімністю.
    Анонімність Telegram каналів стає все більш проблемною темою. Українська влада обговорює можливість розкриття анонімності власників Telegram-каналів, щоб притягнути до відповідальності тих, хто поширює дезінформацію чи пропаганду. Це пов’язано з вимогами до безпеки та контролю за інформаційним простором.
  • Обмеження для органів влади.
    Не так давно, Національний координаційний центр кібербезпеки ухвалив рішення обмежити використання Telegram в органах державної влади та військових формуваннях. Це підкреслює серйозність ризиків, пов’язаних з використанням цього месенджера на службових пристроях.
  • Ріст регулювання.
    Уряд країн вже заборонив використання Telegram на робочих пристроях депутатів. Такі рішення відображають усвідомлення небезпек, пов’язаних з використанням месенджера.
  • Проблема контенту.
    Telegram має репутацію платформи, де розповсюджуються небезпечні або незаконні матеріали. Відсутність контролю за контентом дозволяє злочинним угрупуванням та екстремістським групам використовувати цей канал для своїх цілей.

Що робити?

• Будьте обережними з інформацією. Не діліться особистими даними, і перевіряйте джерела інформації, яку отримуєте через Telegram.
  • Використовуйте інші платформи. Розгляньте можливість використання альтернативних месенджерів, які забезпечують кращу безпеку та конфіденційність.
  • Слідкуйте за новинами. Будьте в курсі змін у політиці безпеки та регулюванні Telegram, щоб знати про нові загрози.
  • Допомагайте своїм близьким. Розповідайте про небезпеки використання Telegram, особливо людям, які можуть бути менш обізнаними у питаннях кібербезпеки.
  • Залишайтеся обережними, перевіряйте джерела інформації та дотримуйтесь рекомендацій щодо кібербезпеки.