Міська рада - Пн-Чт: 8:00 - 17:15; Пт: 8:00 - 15:45; Сб, Нд: вихідні

Картина життя Олени Ткаченко

kartinaОлена Віталіївна Ткачен­ко – талановита художниця з Українки, чиї роботи представлені у багатьох країнах світу.

Народилася вона 12 лютого 1960 року у мальовничому місті із живописними краєвидами та красивим «Графським пар­ком» на березі річки Тясьмин – у Смілі, що на Черкащині.

Сім’я та дитинство

tkachenkoditОлена Віталіївна походить із сім’ї педагогів. Дідусь Максим Васильович після війни був ди­ректором дитячого інтернату, свого часу співпрацював із ви­датним педагогом Антоном Се­меновичем Макаренком. Бабуся Ніна Петрівна там же працювала вчителем. Раннє дитинство Оле­на Ткаченко провела у Смілі, а в 9 років приїхала до Українки, коли батьки отримали тут жит­ло. Мама Алла Максимівна Кли­менко все життя працювала ме­тодистом у дитячому садочку. Вона була творчою особистістю – грала на піаніно, малювала. Батько Віталій Олександрович працював на Трипільській ТЕС бактеріологом.

Початок творчості

З дитинства дівчинка Олена мала хист до малювання. Бать­ко помітив талант та підтримав доньку у творчому розвитку. Він запропонував вступити до «Київського художньо-промислового технікуму». Олена Віталіївна закінчила технікум за спеціальністю художника-оформлювача книжок. Після завер­шення навчання 1980 року пішла працювати на Трипільську ТЕС інженером із промислової есте­тики.

У тяжкі часи перебудови був і складний період у творчості художниці. Та вона роботи не цуралася. Працювала і вчителем у школі №1 ім. А. Малишка в Обухові, і інженером відділу мар­кетингу АТ «Ера» (робота з елек­тродвигунами була пов’язана з відрядженнями), і навіть на автостоянці комунального го­сподарства м. Українки. Робота – не гріх, коли є відповідальність за дитину.

olenatkachenkoУсе своє життя Олена Тка­ченко живе в Українці. Протя­гом останніх п’яти років жінка викладає образотворче мистецт­во в Українській дитячій школі мистецтв, пише картини.

На початку творчого шляху художниця працювала із аква­рельними фарбами. Ці навички наклали відбиток на те, як вона працює олійними. Мотиви її робіт такі реалістичні, барвисті та ліричні…

Краса природи – лейтмотив картин авторки: мальовничі пейзажі, рослини, птахи – все те, що може спонукати людину до життя – вдихати повітря на повні груди та розуміти, що ми повинні бачити справжню красу світу серед сірих буднів. «Мене надихає природа, навколишній світ, позитив. Письменник пише пером, а художник – пензлем. Майстер передає усю свою енер­гетику через свої творіння», – говорить Олена Ткаченко. Саме тому жінка надає перевагу пози­тивним сюжетам.

Різноманітне мистецтво

Різноманітні техніки і види художнього мистецтва також підвладні Олені Віталіївні: пей­заж, натюрморт, графічні ро­боти, шовкографія, особливе місце у творчості займає портрет. Їй вдається вловити тонкі риси індивідуальності людини, особливості характеру.

Вітчизняні письменники і поети замовляють в Олени Ткаченко графічне оформлення книг. Серед них і наші земляки Галина Хітенко, Олександр Дран­дар і Володимир Міцюра.

У житті Олени Ткаченко не останнє місце займає фотографія. Протягом усього життя фото­апарат був поряд, адже батько художниці захоплювався цим видом творчості. Декілька років тому художниця входила до фо­токлубу «Трипілля», брала участь у багатьох фотовиставках. Пані Олена є співзасновником та ак­тивною учасницею громадської організації «Джерело Українки».

Нещодавно вона презентува­ла авторську виставку в нашому місті з нагоди свого ювілею. Там представлені найкращі доробки за всі роки творчої діяльності художниці. Сьогодні її роботи представлені в різних куточках світу: Болгарії, Сербії, Німеччині, Росії, США і Турції.

Режим роботи міської ради:

Понеділок – Четвер: 8:00 – 17:15; П’ятниця: 8:00 – 15:45; Субота, неділя: вихідні

© 2023 Українська громада - всі права захищено