Олена Віталіївна Ткаченко – талановита художниця з Українки, чиї роботи представлені у багатьох країнах світу.
Народилася вона 12 лютого 1960 року у мальовничому місті із живописними краєвидами та красивим «Графським парком» на березі річки Тясьмин – у Смілі, що на Черкащині.
Сім’я та дитинство
Олена Віталіївна походить із сім’ї педагогів. Дідусь Максим Васильович після війни був директором дитячого інтернату, свого часу співпрацював із видатним педагогом Антоном Семеновичем Макаренком. Бабуся Ніна Петрівна там же працювала вчителем. Раннє дитинство Олена Ткаченко провела у Смілі, а в 9 років приїхала до Українки, коли батьки отримали тут житло. Мама Алла Максимівна Клименко все життя працювала методистом у дитячому садочку. Вона була творчою особистістю – грала на піаніно, малювала. Батько Віталій Олександрович працював на Трипільській ТЕС бактеріологом.
Початок творчості
З дитинства дівчинка Олена мала хист до малювання. Батько помітив талант та підтримав доньку у творчому розвитку. Він запропонував вступити до «Київського художньо-промислового технікуму». Олена Віталіївна закінчила технікум за спеціальністю художника-оформлювача книжок. Після завершення навчання 1980 року пішла працювати на Трипільську ТЕС інженером із промислової естетики.
У тяжкі часи перебудови був і складний період у творчості художниці. Та вона роботи не цуралася. Працювала і вчителем у школі №1 ім. А. Малишка в Обухові, і інженером відділу маркетингу АТ «Ера» (робота з електродвигунами була пов’язана з відрядженнями), і навіть на автостоянці комунального господарства м. Українки. Робота – не гріх, коли є відповідальність за дитину.
Усе своє життя Олена Ткаченко живе в Українці. Протягом останніх п’яти років жінка викладає образотворче мистецтво в Українській дитячій школі мистецтв, пише картини.
На початку творчого шляху художниця працювала із акварельними фарбами. Ці навички наклали відбиток на те, як вона працює олійними. Мотиви її робіт такі реалістичні, барвисті та ліричні…
Краса природи – лейтмотив картин авторки: мальовничі пейзажі, рослини, птахи – все те, що може спонукати людину до життя – вдихати повітря на повні груди та розуміти, що ми повинні бачити справжню красу світу серед сірих буднів. «Мене надихає природа, навколишній світ, позитив. Письменник пише пером, а художник – пензлем. Майстер передає усю свою енергетику через свої творіння», – говорить Олена Ткаченко. Саме тому жінка надає перевагу позитивним сюжетам.
Різноманітне мистецтво
Різноманітні техніки і види художнього мистецтва також підвладні Олені Віталіївні: пейзаж, натюрморт, графічні роботи, шовкографія, особливе місце у творчості займає портрет. Їй вдається вловити тонкі риси індивідуальності людини, особливості характеру.
Вітчизняні письменники і поети замовляють в Олени Ткаченко графічне оформлення книг. Серед них і наші земляки Галина Хітенко, Олександр Драндар і Володимир Міцюра.
У житті Олени Ткаченко не останнє місце займає фотографія. Протягом усього життя фотоапарат був поряд, адже батько художниці захоплювався цим видом творчості. Декілька років тому художниця входила до фотоклубу «Трипілля», брала участь у багатьох фотовиставках. Пані Олена є співзасновником та активною учасницею громадської організації «Джерело Українки».
Нещодавно вона презентувала авторську виставку в нашому місті з нагоди свого ювілею. Там представлені найкращі доробки за всі роки творчої діяльності художниці. Сьогодні її роботи представлені в різних куточках світу: Болгарії, Сербії, Німеччині, Росії, США і Турції.