ороку, 10 жовтня відзначають Всесвітній день ментального здоровʼя. Який започаткований з метою скорочення поширення захворювань, повʼязаних з психічними розладами.
Напередодні, працівниками ЦНСП Української міської ради організовано та проведено анонімне анкетування «Ментальне здоровʼя жителів громади» серед мешканців Української міської територіальної громади, з метою дослідження стану ментального здоровʼя мешканців громади- https://www.facebook.com/share/p/8xsHyqpWz4Jdz24Z/
Дякуємо всім хто долучився до участі в опитуванні!
Маємо наразі такі результати:
В анкетуванні взяли участь 92 мешканці Української міської територіальної громади, з яких більш активнішими були жителі сіл (56,4%)опитуваних. Лідерами в опитуванні були жінки (90%) Українська громада.
Вікові категорії учасників опитування:
36-49 років (32,1%), 50-60 років (23,6%), 25-35 років (20,7%) та більше 60 років (17.9%)
77,2 % опитуваних перебувають в стресі та нажаль 69,4% опитуваних перебувають в стресовому стані більше року.
Звичайно, кожен день, який проживають наші громадяни під час війни в Україні, яка тягнеться уже не перший рік, є стресовим для них. Стресом називають реакцію організму, яка виникає як відповідь на фізичну чи розумову напруженість або ж загрозу для життя. Під час війни поєднуються усі ці фактори, що значно ускладнює ситуацію.
Це стосується усіх: військовослужбовців, переселенців та біженців, мешканців окупованих регіонів, та тих, кому пощастило жити у відносно спокійних областях.
Як показує і невелике опитування в нашій громаді, стрес під час війни так чи інакше зачіпає кожну людину, хоча його сила, інтенсивність та наслідки для психіки та фізичного здоровʼя можуть відрізнятись.
В результаті нашого опитування виявлено, що
70,3% респондентів спостерігають погіршення самопочуття,
51,6% мають головні болі,
50% респондентів страждають від безсоння, 17,6% мають проблеми з апетитом.
Як говорять фахівці, до стресу можна або адаптуватись, або ж усунути його причину. Оскільки зупинити війну прямо зараз доволі складно, українцям доводиться пристосовуватись до нових реалій, та, зокрема, до того, що стрес тепер буде постійно присутній у нашому житті. Проте боротись із ним необхідно. І це ви можете робити як самостійно, так і з допомогою фахівців.
В проведеному опитуванні мешканці Української громади рекомендують наступні методи подолання стресу:
працювати над покращенням ментального здоровʼя,
розмальовувати картини по номерах,
фізичні навантаження ( в т.ч. плавання, бокс),
прогулянки на свіжому повітрі, відпочинок на природі,
більше відпочивати,
медитації,
збалансоване харчування,
перегляд фільмів,
займатися домашніми справами.
Обов’язково візьміть на замітку!
Психологи “Центру надання соціальних послуг” Української міської ради також радять Вам дотримуватись певних правил для підтримки свого здорового тіла і духу :
здоровий повноцінний сон;
відмова від шкідливих звичок;
фізична активність;
збалансоване харчування;
захоплення та хобі;
піклування про себе.
А також, візьміть собі на замітку поради.