Дії населення під час повітряної тривоги

З метою привернення уваги, до населення доводиться сигнал оповіщення «УВАГА ВСІМ!» шляхом включення електричних сирен, які дублюються протяжними гудками інших звукових пристроїв суб’єктів господарювання та транспортних засобів.

Після цього у мовному режимі через засоби масової інформації (радіо, телебачення тощо) до населення доводиться сигнал «Повітряна тривога» та порядок дій за цим сигналом.

Інформація передається протягом 5 хвилин після подачі звукових сигналів.

З моменту подачі сигналу «Повітряна тривога» для вжиття заходів захисту може бути всього лише кілька хвилин. Ці хвилини надзвичайно дорогоцінні і їх треба використовувати з максимальною ефективністю.

Дії населення після отримання сигналу «Повітряна тривога»:

Якщо сигнал застав вас вдома, перед виходом з будинку вимкніть джерела електро-, водо- та газопостачання.

Переконайтеся, що повідомлення почули або побачили люди, які мешкають чи працюють поруч, особливо, якщо це літні люди або люди із вадами зору та слуху.

Візьміть засоби індивідуального захисту, аптечку, документи, запас продуктів і води.

Допоможіть дітям, хворим і людям похилого віку вийти на вулицю.

Як найшвидше дійдіть до захисного укриття або укрийтеся на місцевості. Для укриття можна використати підвали, підземні переходи і колектори, тунелі, приямки, а також траншеї, канави, котловани, яри, балки, лощини, ями та інші штучні і природні укриття.

Якщо ви на роботі, виконайте попередньо засвоєні заходи, передбачені керівництвом на цей випадок.

Надалі дійте за вказівками керівництва суб’єкту господарювання та його уповноваженими. Установленим чином займіть місце у визначеній захисній споруді. Виконуйте вимоги старшого (коменданта) укриття.

Якщо сигнал застав вас на вулиці якнайшвидше дійдіть до найближчого захисного укриття.

Якщо сигнал застав вас у громадському місці, вислухайте і дійте за вказівками адміністрації.

Якщо сигнал застав вас у транспорті, дочекайтеся його зупинення і дійдіть до найближчого укриття.

У навчальних закладах освіти за сигналом «Повітряна тривога» заняття негайно припиняються.  Учні, дошкільники та персонал укриваються у захисних спорудах або на місцевості.

Ні в якому разі не можна після сигналу «Повітряна тривога» залишатися в будинках, особливо на верхніх поверхах, адже внаслідок вибуху вони будуть руйнуватися від впливу ударної хвилі.

Дії населення після отримання сигналу «Закінчення повітряної тривоги»

Сигнал «Закінчення повітряної тривоги» подається по радіотрансляційним мережам, через телевізійні станції, а також з допомогою пересувних гучномовних установок.

Почувши такий сигнал:

• Усім повернутися до місць роботи або проживання.
  • Надати при цьому допомогу дітям, хворим і людям похилого віку.
  • Бути в готовності до можливого повторного повітряного нападу.
  • Завжди мати при собі засоби індивідуального захисту.

Інформує: Провідний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Обухівського РУ ГУ ДСНС України у Київській області старший лейтенант служби цивільного захисту Владислав СЕКРЕТ