Держпродспоживслужба застерігає від придбання риби та інших продуктів, виготовленних у домашніх умовах, в місцях несанкціонованої торгівлі!

У річці Сейм на Сумщині виявили масовий мор риби та водних біоресурсів. Його причиною стало потрапляння у річку великої кількості органічних речовин, що знизило рівень кисню у воді.

Ймовірно, речовини скинули у річку на території Росії. В Україні Сейм впадає у Десну. «Держпродспоживслужба та Державна екологічна інспекція взяли проби води та провели відповідні аналізи. За їхніми даними, проби показують, що у воді знижено рівень кисню, через що рибі просто немає чим дихати».

Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини, державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Обухівського району ГУ Держпродспоживслужби в Київській області (далі-Управління) повідомляє, що даною ситуацією можуть скористатися не доброчесні ділки та вилучати дані біоресурси з водойми, після чого продавати різноманітну продукцію з них, як харчовий продукт.

Враховуючи зазначене, Управління вкотре наголошує, що потрібно:

– Категорично виключити придбання риби та інших харчових продуктів, які були виготовленні в домашніх умовах, в місцях несанкціонованої торгівлі, та реалізуються без лабораторного контролю;

– Купуючи рибу та інші харчові продукти звертайте увагу на зовнішній вигляд, умови зберігання, наявність маркування із зазначенням дати виготовлення та терміну придатності.

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ