Міська рада - Пн-Чт: 8:00 - 17:15; Пт: 8:00 - 15:45; Сб, Нд: вихідні

Чорна дата в історії України

chrnb26 квітня – роковини світової трагедії – аварії на Чорнобильській АЕС. Ви­бух на четвертому блоці стався 1986 року, потужність радіоактивного ви­киду дорівнювала 300 Хіросім. Із 30-кілометрової зони були евакуйовані жителі із понад 70 населених пунктів. Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічними збитками.

Нині ми вшановуємо героїв-ліквідаторів катастрофи. Завдяки цим людям ми живемо. В Українці біля пам’ятника ліквідаторам чорнобильської катастрофи напередодні трагічної дати зібралася громада міста, ліквідатори аварії, їхні родичі, представники Спілки інвалідів Чорнобиля та влада міста.

На мітингу присутні вшанували пам’ять загиблих та подякували усім ліквідаторам чорнобильської катастро­фи за життя.

Голова спілки «Чорнобиль» Трипільської ТЕС Володимир Бородін із болем зазначив:

«Українці, білоруси, росіяни 29 років тому стали на захист людей. Вся Європа тоді дивилася на нас: справимося ми чи ні? Чи закриємо реактор? Закрили. Спра­вилися. Ми їхали туди добровільно, не по пільги. Їхали рятувати людство від атома, який вирвався. Багатьох уже немає серед нас, а багато хто прикутий до ліжка…»

Володимир Бородін подякував керівництву Трипільської ТЕС за підтримку ліквідаторів чорнобильської аварії.

Голова «Спілки інвалідів Чорнобиля» Обухова і Обухівського району Володи­мир Романчук подякував ліквідаторам за їхню мужність та закликав усіх не бути байдужими, особливо підростаюче покоління:

«Дітки, учіться доброти, вчіться лю­бити свою державу, себе – тоді ми по­кращимо наше життя. Байдужі нікому не потрібні. Якби 29 років тому не було ліквідоване таке лихо, могло знищити­ся майже все живе на планеті Земля. Тому не забувайте чорнобильців: вони віддали за вас усе, що мали та дали нам можливість жити!»

Усі присутні вшанува­ли загиблих ліквідаторів на Чорнобильській АЕС хвилиною мовчання під моторошні звуки сигналу сповіщення про аварію.

Михайло Тупицький, секретар міської ради висловив вдячність усім тим, хто рятував населен­ня від мирного атома: «Слово «Чорнобиль» стало синонімом не тільки великої техногенної ката­строфи, а й мужності і героїзму тисячі людей. Міська рада робить все можливе, аби відгукуватися на потреби чорнобильців. На останній сесії міської ради ми ух­валили рішення надати їм цільову матеріальну допомогу».

Жіночий народний вете­ранський хор «Наддніпряночка» заспівали тужливі пісні для усіх учасників ліквідації на Чорнобильській АЕС – «Мати жу­равлика жде», «Запалю свічу».

Радіоактивна хмара від страшної аварії пройшла над європейською частиною тодішнього СРСР, більшою ча­стиною Європи та східною ча­стиною США. Приблизно 60% радіоактивних речовин осіло на території Білорусі. Близько 200 000 чоловік були евакуйовані із зон забруднення. Радіоактивного ураження зазнали близько 600 000 осіб, насамперед ліквідатори ката­строфи. Навколо ЧАЕС створена 30-кілометрова зона відчуження.

Над зруйнованим реактором Чорнобильської АЕС із 2012 року будується об’єкт «Укриття» у вигляді арки, адже саркофаг, який був споруджений над 4 енерго­блоком поступово руйнується. Нині конструкція готова наполо­вину, а коштів для добудовування не вистачає, повна її вартість – близько 1,5 млрд євро. Німеччина хоче зібрати решту суми (500 млн євро) за період свого головування в G7, щоб спорудження об’єкта «Укриття» було завершено вже в листопаді 2017 року.

Режим роботи міської ради:

Понеділок – Четвер: 8:00 – 17:15; П’ятниця: 8:00 – 15:45; Субота, неділя: вихідні

© 2023 Українська громада - всі права захищено