Міська рада - Пн-Чт: 8:00 - 17:15; Пт: 8:00 - 15:45; Сб, Нд: вихідні

25 ТРАВНЯ — МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗНИКЛИХ БЕЗВІСТИ ДІТЕЙ

Сьогодні у світі відзначають Міжнародний день зниклих безвісти дітей. В Україні відбувається безліч трагедій, пов’язаних зі зникненням дітей різного віку. Це велика трагедія для рідних та близьких, яким довелося пережити біль втрати своєї дитини.

Офіційний символ цього дня – зображення квітки незабудки. Назва рослини говорить сама за себе: не забувай, памʼятай мене!

Кожний випадок – це окрема історія та драма. Одні діти просто губляться, інші – тікають з дому. Дітей викрадають, вони стають жертвами злочинців.

В групі ризику перебувають діти підліткового віку, адже саме у цей час відбуваються, як фізичні зміни в організмі, так і психологічні. Діти такого віку дуже вразливі, оскільки ще не можуть обʼєктивно оцінювати ризики своїх дій. Підлітки шукають підтримки та розуміння, можуть піддаватися негативному впливу з боку інших: однолітків, дорослих, телебачення та Інтернету.

Найчастіше причиною зникнень є складні стосунки з батьками через те, що діти тікають з дому, аби довести свою незалежність та самостійність. Проте часто зникнення дитини відбувається проти її волі, шляхом насильницьких дій. Нерідко це закінчується насильницькою смертю дитини, торгівлею людьми чи людськими органами, зґвалтуванням.

Викрадачі, щоб заманити дитину, використовують різні способи: представляються знайомими батьків і намагаються відвести дитину до них на роботу або просять дитину показати дорогу, пропонуючи солодощі тощо.

Оскільки Ви не можете знати про наміри оточуючих, то повинні докласти максимум зусиль, щоб убезпечити дитину, адже ваша дитина – це насамперед ваша відповідальність. Будьте постійно поруч, дотримуйтесь простих правил безпеки, а саме:

  • не залишайте дитину без нагляду у громадських місцях;
  • встановіть маячок на мобільний телефон дитини, щоб знати, де вона знаходиться;
  • поясніть дитині, що не можна розмовляти і тим більше брати щось у незнайомих людей або проводжати їх, сідати з ними в автівку  (якщо це
  • вже сталося, треба голосно кричати, звати на допомогу та звертатися до перехожих);
  • дитина повинна знати своє прізвище/ім’я та адресу, щоб поліція швидше знайшла батьків;
  • не будьте байдужими до своїх дітей: цікавтеся їхніми захопленнями, прагненнями та тривогами; дитина повинна бути впевненою, що її люблять, що для батьків її здоров´я і життя – завжди на першому місці.

Важливо пам’ятати, що небайдужість і людяність кожного з нас може не тільки допомогти дитині, а іноді навіть врятувати їй життя!

Режим роботи міської ради:

Понеділок – Четвер: 8:00 – 17:15; П’ятниця: 8:00 – 15:45; Субота, неділя: вихідні

© 2023 Українська громада - всі права захищено