Громадське обговорення проєкту ПОЛОЖЕННЯ про Алею пам’яті загиблих (померлих)  учасників АТО, ООС та загиблих (померлих) під час військової агресії російської федерації проти України

РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ ТА МЕТА

1.1. Алея пам’яті загиблих (померлих учасників) АТО, ООС та загиблих/померлих під час військової агресії російської федерації проти України  (далі – Алея пам’яті) заснована з метою належного вшанування пам’яті загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил в Україні та загиблих (померлих) під час військової агресії російської федерації проти України (далі – захисники), утвердження високої патріотичної культури в суспільстві, виховання у молоді поваги до полеглих за незалежність Батьківщини.

1.2. Алея пам’яті включає групу тимчасових споруд, яка складається з художньо – декоративних інформаційних стендів.

1.2.1. Інформаційний стенд – це металева трикутна конструкція розміром 1000*2000мм; вудочка для прапору; прапор України з люверсу; 3-и банери, розмірами 1810*950мм, закріпленими стяжками на конструкції.

1.2.2. Інформація, що розміщується на банері включає дані захисника:

• фотопортрет;
  • прізвище та ім’я;
  • військове звання;
  • дату народження;
  • дату смерті;
  • зображення нагород (за наявністю);
  • коротку анотацію про участь в бойових діях та загибель.

1.2.3. Макет банеру затверджується на засіданні робочої групи з проведення комплексу дій щодо належного вшанування пам’яті захисників України, мешканців Української міської територіальної громади, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, склад якої затверджений Розпорядженням виконавчого комітету Української міської ради від 05 грудня 2023 року № 494 (далі – робоча група).

1.3.  Алея пам’яті тимчасово розташована на площі Шевченка, м. Українка, Київської області. Схема розміщення групи інформаційних стендів додається (Додаток 1).

РОЗДІЛ ІІ. КРИТЕРІЇ  ТА ПОРЯДОК ДЛЯ ЗАНЕСЕННЯ НА АЛЕЮ ПАМ’ЯТІ

2.1. На тимчасовій Алеї пам’яті розміщуються фотопортрети захисників, які проживали на території Української міської територіальної громади та загинули під час виконання службових обов’язків в зоні проведення антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил та під час військової агресії росії проти України або померли внаслідок поранення, захворювання, смерть яких пов’язана із виконанням обов’язків військової служби або із захистом Батьківщини.

2.1. Пропозиції до розгляду робочою групою, про занесення на Алею пам’яті даних захисників, можуть надавати:

• родичі загиблого/померлого захисника (далі – заявники);
  • вноситись Українським міським головою, профільними заступниками з виконавчої роботи, депутатами Української міської ради, членами виконавчого комітету Української міської ради.

2.2.  Для занесення на Алею пам’яті заявникам потрібно подати заяву на ім’я Українського міського голови.

2.2.1.  До заяви додаються такі документи:

• копія довідки, видана командиром військової частини або керівником сектору, або начальником штабу та скріплена печаткою про безпосередню участь захисника в антитерористичній операції, операції Об’єднаних сил та у військових діях росії проти України;
  • копія свідоцтва про смерть;
  • копія витягу з протоколу засідання Центральної військово-лікарської комісії щодо встановлення причинного зв’язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв з висновком, що травми, поранення, захворювання та причина смерті пов’язані із виконанням обов’язків військової служби або із захистом Батьківщини. Цей документ надається, якщо смерть настала не під час бойових дій;

2.3. Документи, які надійшли на ім’я Українського міського голови, опрацьовуються управлінням гуманітарного розвитку Української міської ради та подаються на розгляд робочої групи.

2.4.  Протягом 20 днів  робоча група розглядає  заяви/клопотання.

2.5. Напрацьоване рішення робочої групи подається заступнику міського голови,  відповідальному за реалізацію проекту Алеї пам’яті, для інформування міського голови.

2.6. Про результати, напрацьовані робочою групою, родичі захисника повідомляються  письмово управлінням гуманітарного розвитку Української міської ради.

2.7. Фінансування здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету Української міської територіальної громади через «Програму розвитку благоустрою по Українській міській територіальній громаді на 2022 – 2024 р.р.», що затверджена рішенням сесії Української міської ради, а також з інших джерел, незаборонених чинним законодавством України.