21 липня 2021 року набрали чинності окремі норми Закону України від 15 червня 2021 року N 1539-IX “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету”, відповідно до якого внесено зміни, зокрема, до Податкового кодексу України в частині проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб.
Він створений з метоюдетінізації доходів та стимулювання залучення додаткових ресурсів в економіку країни.
Цим документом визначено порядок проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб, що буде проводитись з 01.09.2021 року до 01.09.2022 року.
Особа-громадянин матиме право подати одноразову добровільну декларацію, в якій потрібно буде вказати всі активи особи, за якими не було сплачено податки, збори до 01.01.2021 року. Але джерело походження активів вказувати не потрібно.
Об’єктами одноразового декларування можуть бути: валютні цінності, нерухоме майно, рухоме майно (транспортні засоби, предмети мистецтва та антикваріату, дорогоцінні метали, дорогоцінне каміння, ювелірні вироби тощо), частки (паї) у майні юридичних осіб, інші корпоративні права, майнові права на об’єкти інтелектуальної власності, цінні папери та/або фінансові інструменти, визначені законом, права на отримання дивідендів, інші активи фізичної особи, у тому числі майно, банківські метали, що не розміщені на рахунках.
Із задекларованих активів громадянин повинен сплатити збір, зокрема, 5 % щодо валютних цінностей на рахунках у банках в Україні, а також інших активів, що знаходяться (зареєстровані) в Україні; 9 %щодо валютних цінностей на рахунках в іноземних фінансових установах, а також з інших активів, що знаходяться за кордоном; 2,5 % щодо номінальної вартості державних облігаційУкраїни, придбаних декларантом у період з 1 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року.
Якщо громадянин сплатить усі необхідні збори, держава гарантуватиме йому звільнення від відповідальності за порушення податкового валютного законодавства. Також гарантується нерозголошення державними органами та їхніми посадовими особами відомостей, що містяться в одноразових добровільних деклараціях, без відповідного рішення суду.
З оновленою редакцією Кодексу Ви можете ознайомитися, скориставшись розділом “Нормативні та інформаційні документи” Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.tax.gov.ua).
Інформує: Обухівський сектор організації роботи