14 січня відбулося засідання 5 сесії Української міської ради VII скликання. Розпочинаючи засідання, міський голова Українки Павло Козирєв привітав присутніх зі святом та подякував працівникам комунальних служб, яким снігопади додали роботи. Під час негоди комунальники працювали у посиленому режимі, у три зміни. Такої напруженої роботи не витримувала техніка, яка використовувалася практично цілодобово, що додавало складнощів. «Я вважаю, що наші комунальники в принципі впоралися з завданням. Були певні проблеми, не залежні від них. Тому я хотів би подякувати колективам підприємств «Бриз Дніпра» та «Садиба» від себе і від громади», – сказав Павло Козирєв.
Депутати жваво обговорювали проблеми, які виникали під час роботи комунальних служб, деякі з них висловлювали критику на адресу комунальників. Проте згодом, як стало відомо, частина з них змінили свою думку. Так, у наступні дні після сесії, ті ж депутати, які критикували, зверталися до колл-центру, вже аби висловити вдячність комунальним службам за їх роботу.
Міський голова зазначив, що районною радою наприкінці минулого року було затверджено бюджет, у якому більше, аніж на 90% врахували дефіцит видатків на утримання дошкільних дитячих закладів міста та палацу культури.
Міський голова нагадав присутнім, що напередодні нового року запрацював відремонтований палац культури «Енергетик», а депутати мають змогу використовувати для прийому громадян громадську приймальню, що розташована у палаці культури. Завершуючи свій виступ, міський голова закликав депутатів долучатися до роботи з планування та організації роботи міської набережної в літній період і вносити свої пропозиції – адже підготовку починають заздалегідь.
Про дії, направлені на віддалення місця розташування Великої кільцевої дороги від нашого міста, доповів голова громадського комітету Михайло Тупицький. Наразі хорошою новиною є те, що до інвестиційного паспорту Київської області увійшло будівництво тунелю під Дніпром, свого часу запропоноване Українкою, а не мостовий перехід над річкою, оскільки будівництво тунелю є більш прийнятним в плані екології та більш вигідним економічно.
Продовжуючи тему, міський голова запропонував депутатам від усіх партій, які входять до складу депутатського корпусу міської ради, направити листи до представників від їх партій в обласній раді, аби привернути увагу до питання щодо відділення ВКАД від Українки на рівні області.
Про стан криміногенної ситуації в місті розповів заступник начальника Обухівського відділу поліції Володимир Говгаленко. Протягом 2015 року було прийнято 1470 заяв та повідомлень, а до Єдиного кримінального реєстру занесено 174 кримінальні справи. Почастішали випадки шахрайства, зокрема – по телефону та квартирних крадіжок. (Більш детально про це – читайте у наступному номері газети.) Заслухавши виступ, Павло Козирєв запропонував депутатським комісіям та заступникам міського голови напрацювати питання, що стосуються забезпечення міського відділку поліції.
Оскільки цьогоріч виповнюється 30 років з моменту Чорнобильської катастрофи, для нагородження медаллю «Патріот Українки», яке відбувається щорічно на день міста, керуюча справами виконкому Ірина Кара запропонувала обрати саме ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС. Кого саме нагороджувати – будуть обирати самі члени організацій, що об’єднують чорнобильців.
Обговорення наступного питання викликало шквал емоцій, а саме – Положення про призначення помічника-консультанта депутата. Так як частина депутатів виявила бажання працювати спільно з помічниками-консультантами, депутати звернулися до міської ради, аби оформити для своїх помічників відповідні посвідчення. Гостроти обговоренню додали ще й припущення, що отримавши посвідчення, деякі депутатські помічники мають намір перевіряти підприємців на ринку. Думки депутатів з цього приводу розійшлися, тож питання направили на доопрацювання, аби обранці громади знайшли спільне бачення шляхів його вирішення.
У ході засідання також розглянули звернення громадян та заяви юридичних осіб, а ще затвердили плани робіт постійних комісій.
Приємним сюрпризом для усіх присутніх на сесії стали щедрівки у виконанні гурту «Золоте зерно». А юний «2016-ий рік» засіяв усіх пшеницею, аби наступний рік був щедрим та багатим.