На жаль, сьогодні підприємства знаходять безліч способів обійти законодавство та уникнути необхідності виконувати свій обов’язок перед державою – вчасно та в повній мірі сплачувати податки. Таким «винахідникам» органи Міндоходів Київщини здійснюють активну протидію.
Нещодавно слідчим управлінням фінансових розслідувань ДПІ у Києво-Святошинському районі до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення двох кримінальних правопорушень за фактами порушення податкового законодавства підприємствами Київщини, що ведуть свою діяльність у сфері роздрібної торгівлі. Посадові особи цих товариств ухилялися від сплати податків шляхом здійснення фінансово-господарських взаємовідносин по придбанню продукції від підприємств, що мають ознаки фіктивності, та подальшої реалізації придбаних товарів за межі митної території України.
Основним видом діяльності зазначених підприємств є роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах з перевагою продовольчого асортименту, експорт та імпорт товарів продовольчої групи. За допомогою Інтернет-сайту службові особи підприємств здійснювали нетиповий експорт (у тому числі до країн з пільговою системою оподаткування) продукції соняшника до Туреччини, Італії, Іспанії, Російської Федерації, Малайзії, Індії, Китаю, Франції, Мальти. Через посередників Кіпру в поточному році цими двома підприємствами здійснено експорт продукції олії та макуха соняшнику. Фактично вказану продукцію отримують нерезиденти Італії, Іспанії, Індії та інших країн.
Також, в ході відпрацювання встановлено, що дані товариства є імпортерами товарів продовольчої групи та горілчаних виробів. У відповідності до укладених контрактів підприємства імпортують товар з Китаю, Німеччини, Франції, Молдови. За наявною інформацією імпортовані товари розмитнені по заниженій вартості, а податковий кредит сформовано від підприємств з ознаками фіктивності з метою ухилення від сплати податків шляхом заниження об’єкту оподаткування.
Згідно актів документальних позапланових виїзних перевірок зазначених підприємств встановлені порушення, що призвели до заниження суми податку на додану вартість в сумі майже 15 млн. грн. та заниження податку на прибуток у розмірі більше 14 млн. гривень, а по другому підприємству – до заниження суми податку на додану вартість, яка підлягає сплаті до бюджету, на загальну суму 32,8 млн. гривень.
Досудове розслідування по даним справам триває.