Інформація про поширення коронавірусної інфекції

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 2 березня в Україні зафіксовано 5336 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19 (з них дітей – 308, медпрацівників – 218). Кількість активних хворих – 154 340 осіб. За останню добу в Україні щеплено проти COVID-19 – 1 764 особи. Від початку вакцинальної кампанії щеплено – 4 905 осіб.

Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.

МОЗ нагадує: дотримання трьох простих правил протиепідемічної безпеки — дотримання дистанції, носіння маски та користування санітайзерами — рятує життя. Бережіть себе та рідних!
При перших симптомах респіраторних захворювань обов’язково зателефонуйте своєму сімейному лікарю або до контакт-центру МОЗ за номером 0 800 60 20 19.

Постановою Кабінету Міністрів від 17 лютого 2021 р. № 104 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 року № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» продовживши дію карантину до 30 квітня 2021 року.

Крім того, з 24 лютого 2021 року діятимуть чотири рівні епідемічної небезпеки, за якими й встановлюватимуться ті чи інші обмежувальні заходи.

Зелений рівень – той показник, якого слід досягнути для послаблення або скасування протиепідемічних заходів. Він може бути встановлений за умови, що рівень захворюваності на грип та ГРВІ на території не менш як 13 регіонів України не перевищуватиме 50 відсотків епідемічного порогу, встановленого для відповідного регіону. Другий критерій – виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом ПЛР та з визначення антигену) – менш як 5 відсотків.
Жовтий рівень є базовим для всієї країни й передбачає відповідні обмеження та протиепідемічні заходи.

Помаранчевий рівень встановлюється після жовтого і свідчить про ускладнення епідемічної ситуації. Він не передбачає встановлення додаткових обмежень на державному рівні, але сигналізує про небезпеку наближення до червоного рівня.

На червоному рівні передбачається введення жорстких карантинних обмежень, які діяли під час січневого локдауну.

Більш детальна інформація про обмежувальні заходи за посиланням:

Інформацію взято з сайту МОЗ України