Міська рада - Пн-Чт: 8:00 - 17:15; Пт: 8:00 - 15:45; Сб, Нд: вихідні

Матеріальна допомога, программа «Турбота»

Затверджено зі змінами Рішенням 5-ї сесії Української міської ради VІІI скликання

Програма соціального захисту

 «ТУРБОТА»

Української міської ради на 2021 рік

1. Мета та Паспорт Програми

Основною метою міської комплексної програми соціального захисту «ТУРБОТА» (далі – Програма) є вдосконалення та посилення соціального захисту, надання адресної допомоги найбільш соціально вразливим категоріям громадян за рахунок коштів місцевого бюджету, грошової та натуральної допомоги від підприємств, організацій, установ, комерційних структур та благодійних фондів і громадських організацій, підтримка громадських об’єднань.

Паспорт Програми

1.Ініціатор розроблення програмиВиконавчий комітет Української міської ради
2.Дата, номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення програмиРішення сесії Української міської ради VIIIскликання від 22.12.2020 р. №017/0/7-20-2-8 скл.
3.Розробник програмиВиконавчий комітет Української міської ради
4.Співрозробники програмиУкраїнська міська рада
5.Замовник (відповідальний виконавець) програмиВиконавчий комітет Української міської ради (заступник міського голови)
6.Учасники (співвиконавці) програмиУкраїнська міська рада, структурні підрозділи виконавчого комітету Української міської ради, «Центр надання соціальних послуг»
7.Строки виконання програми2021 рік
8.Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні програмиміський
9.Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програмиДепутатська діяльність: 2 600,0 тис. грн.
Громадські організації: 150,4 тис. грн.
Матеріальна допомога: 1 199,6 тис. грн.
На соціальні послуги з догляду  на непрофесійній основі за січень-травень  2021 року: 48,1 тис.грн.
Виплата матеріальної допомоги, в тому числі в натуральній формі, отримувачам соціальних послуг «Центру надання соціальних послуг» Української міської ради, підопічним Ради організації ветеранів війни, праці та військової служби та іншим вразливим  верствам населення: 150,0 тис. грн.
Виплата матеріальної допомоги, в тому  числі в натуральній формі, отримувачам соціальних послуг «Центру надання соціальних послуг» Української міської ради до Дня скорботи: 37,1 тис. грн.
всього тис. грн., у тому числі4 185,2
коштів державного бюджету0
коштів міського бюджету4 185,2
кошти інших джерел0

2. Основні завдання Програми

2.1. Підвищення якості життя окремих категорій громадян шляхом їх соціальної та матеріальної підтримки.

2.2. Створення умов для максимально раціонального та економного використання коштів місцевого бюджету, спрямованих на сферу соціальної допомоги, залучення додаткових, у тому числі благодійних ресурсів, розвиток ділової та творчої активності соціально незахищених категорій громадян, сприяння організації серед них соціальної взаємодопомоги.

2.3. Організація надання матеріальної допомоги (грошової або натуральної) ветеранам, непрацюючим пенсіонерам, інвалідам, громадянам Української територіальної громади, які опинились у скрутному стані.

2.4. Обстеження матеріально-побутових умов проживання малозабезпечених громадян міста з метою визначення осіб, які гостро потребують соціальної допомоги та визначення шляхів щодо її надання.

2.5. Надання грошової матеріальної допомоги на зубопротезування та відшкодування вартості ліків інвалідам, соціально незахищеним, малозабезпеченим громадянам.

2.7. Надання грошової матеріальної допомоги на поїздки (за кордон) на міжнародні спортивні змагання, олімпіади, конкурси, тощо, дітям до 18-ти років із сімей, які відносяться до соціально незахищених категорій громадян, що проживають (зареєстровані) на території міста та навчаються в навчальних закладах міста.

2.9. Організація проведення інформаційної та роз’яснювальної роботи щодо порядку призначення та розмірів (у разі їх змін) окремих видів державної соціальної допомоги.

2.10. Організація співпраці та взаємодії з обласними структурами соціального захисту, радами ветеранів, інвалідів тощо.

2.11. Організація співпраці та взаємодії з благодійними фондами, громадськими організаціями та структурами соціального захисту населення щодо роботи з безпритульними громадянами.           

2.12. Компенсація (матеріальна допомога) за сплату користування житлово-комунальними послугами (утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, теплопостачання гарячої води, водопостачання та водовідведення) членам сімей загиблих учасників антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил (Додаток №2).

2.13. Одноразова матеріальна допомога особам з інвалідністю внаслідок участі в  бойових діях з числа учасників АТО та ООС.

2.14. Надання матеріальної допомоги на впорядкування могил, одному з членів сім’ї померлих (загиблих) учасників бойових дій, які брали безпосередню участь в АТО та ООС.

2.15. Надання одноразової матеріальної допомоги родинам на поховання у разі загибелі (смерті) учасників бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність на сході України і брали безпосередню участь в АТО та ООС.

2.16. Виплата компенсацій згідно постанові Кабінету Міністрів України від 23 березня 2020р. №859 «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі».

На виконання завдань Програми міська рада розробляє та здійснює конкретні заходи.

3. Основні заходи щодо реалізації Програми

Захід
Матеріальна допомога громадянам, що зареєстровані на території Української міської ради на лікування та у зв’язку із скрутним матеріальним становищем (Завантажити заяву)
Матеріальна допомога малозабезпеченим громадянам Української територіальної громади  для оздоровлення дітей
Матеріальна допомога громадянам Української територіальної громади  на зубопротезування для соціально-незахищених верств населення
Одноразова матеріальна допомога на поховання
Матеріальна допомога воїнам-інтернаціоналістам: інвалідам, учасникам бойових дій, вдовам учасників бойових дій до Дня Пам’яті воїнів-інтернаціоналістів
Матеріальна допомога жінкам, ветеранам війни та праці до Міжнародного жіночого дня
Матеріальна допомога інвалідам, ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС
Матеріальна допомога ветеранам до дня відзначення початку Другої світової війни
Матеріальна допомога громадянам, пенсіонерам до Міжнародного дня людей похилого віку
Матеріальна допомога учасникам бойових дій (учасникам ООС/АТО) до Дня захисника України
Матеріальна допомога інвалідам до Міжнародного дня інвалідів
Матеріальна допомога пенсіонерам, інвалідам, учасникам бойових дій до Дня збройних сил України
Матеріальна допомога в натуральній формі до святкових днів  та Дня скорботи                                                   
Матеріальна допомога громадянам, яким виповнилося  90 і більше років
Матеріальна допомога обдарованим дітям,  які відносяться до соціально незахищених категорій громадян, що проживають (зареєстровані) на території громади.
Компенсація (матеріальна допомога) за сплату користування житлово-комунальними послугами (утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, теплопостачання гарячої води, водопостачання та водовідведення) членам сімей загиблих учасників антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил.
Одноразова матеріальна допомога особам з інвалідністю внаслідок участі в  бойових діях з числа учасників АТО та ООС
Матеріальна допомога на впорядкування могил, одному з членів сім’ї померлих (загиблих) учасників бойових дій, які брали безпосередню участь в АТО та ООС.
Одноразова,  матеріальна допомога родинам на поховання, в разі загибелі (смерті) учасників бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність на сході України і брали безпосередню участь в АТО та ООС
Виплата компенсації за догляд, що призначається фізичній особі, яка надає соціальні послуги з доляду без провадження підприємницької діяльності на непрофесійній осові, без проходження навчання та дотримання державних стандартів соціальних послуг особам із числа членів сім’ї, які спільно з нею проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки (соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі)
Всього  матеріальна допомога – 3 799,6 тис. грн.
у  тому числі сума на виконання депутатських повноважень згідно Додатку №1 «Положення про порядок формування та  використання коштів, передбачених в міському бюджеті Української міської ради на забезпечення  діяльності депутатів міської ради» у пропорційному  співвідношенні – 2 600.0 тис. грн.
Матеріальна допомога – 1 199,6 тис. грн.
Підтримка громадської організації – 150,4 тис. грн.
Компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам  похилого віку, особам з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги – 48,1 тис. грн.
Виплата матеріальної допомоги, в тому числі в натуральній формі, отримувачам соціальних послуг «Центру надання соціальних послуг» Української міської ради, підопічним Ради організації ветеранів війни, праці та військової служби та іншим вразливим  верствам населення – 150,0 тис. грн.        
Виплата матеріальної допомоги, в тому числі в натуральній формі,  отримувачам соціальних послуг «Центру надання соціальних послуг»  Української міської ради  до Дня скорботи – 37,1 тис. грн.
  Всього по програмі 4 185,2 тис. грн.

Матеріальна допомога надається згідно затвердженого виконавчим комітетом Української міської ради переліку осіб, згідно Програми «Про затвердження міської програми соціального захисту «Турбота» по Українській міській раді на 2021 рік, та на забезпечення діяльності депутатів Української міської ради згідно «Положенню про порядок формування та використання коштів, передбачених в міському бюджеті Української міської ради на забезпечення діяльності депутатів міської ради» (Додаток №1).

Матеріальна допомога учасникам АТО та ООС, членам їх сімей та сім’ям, члени яких загинули під час проведення АТО та ОСС надається згідно «Положення про порядок надання компенсації за сплату житлово-комунальних послуг (утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, теплопостачання,  постачання гарячої води, водопостачання та водовідведення) на 2021 рік членам сімей загиблих учасників антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил – мешканцям Української територіальної громади»  (Додаток №2).

4. Основні виконавці Програми

  • виконавчий комітет Української міської ради,
  • організації, що реалізують завдання з питань соціального захисту.

5. Фінансування Програми

5.1. Фінансування Програми здійснюється за рахунок надходжень до місцевого бюджету.


Документи

Українська територіальна громада, Київська обл., Україна

Режим роботи міської ради:

Понеділок – Четвер: 8:00 – 17:15; П’ятниця: 8:00 – 15:45; Субота, неділя: вихідні

© 2021 Українська громада - всі права захищено