Міська рада - Пн-Чт: 8:00 - 17:15; Пт: 8:00 - 15:45; Сб, Нд: вихідні

ЯК УБЕРЕГТИСЯ ВІД КЛІЩІВ

З пробудженням весни можна спостерігати як поступово починає прокидатися природа, а з нею і все живе. Але не завжди можна помітити дрібних кліщів, які мешкають поруч з нами в лісах, паркових зонах та скверах. Ці маленькі членистоногі тварини можуть нести неабияку загрозу.

Кліщі є переносниками різних інфекцій, якими можуть заразитися як тварини, так і люди. Чи не найнебезпечніші для людини – кліщовий енцефаліт і хвороба Лайма (Лайм-бореліоз). А от для тварин найгірші наслідки матиме піроплазмоз (бабезіоз) – він може призвести до загибелі собак, а у кішок може викликати лихоманку та анемію.

Симптомами хвороби Лайма є почервоніння на місці присмоктування кліща, головний біль, затверділість м’язів шиї, ломота у всьому тілі та млявість. Якщо не провести лікування на ранній стадії, хвороба може призвести до ураження різних органів: шкіри, суглобів, м’язів, нервової та серцево-судинної системи, і навіть до інвалідності. Ризик зараження залежить від тривалості присмоктування кліща: протягом доби вірогідність інфікування доволі мала, а в кінці третьої доби наближається до 100 %.

Кліщовий вірусний енцефаліт починається з головного болю, гарячки, нудоти, блювоти, порушення сну. При цьому захворюванні переважно уражається центральна нервова система, що може призвести до інвалідності, а в окремих випадках – до летальних наслідків. Вірус зберігається в організмі іксодового кліща, який нападає просто із землі, кущів та високої трави. Заразитися можна не лише під час кровоссання кліща, але також якщо випадково його розчавити або розчесати місце укусу.

Піроплазмоз (бабезіоз) має руйнування значної кількості клітин червоної крові, що призводить до зменшення в крові хворих собак кількості еритроцитів, гемоглобіну та розвитку гемолітичної анемії. Внаслідок цього порушується нормальна діяльність багатьох внутрішніх органів хворої тварини.

Захистіть себе від нападу кліщів:

Одягайтеся у світлий однотонний, з довгими рукавами, щільно прилягаючий до тіла одяг, щоб було легше помітити кліщів. Голову слід покривати головним убором.

Намагайтеся проводити під час прогулянки само- та взаємоогляди через кожні 2 години та ще раз вдома. Особливо ретельно потрібно обстежувати ділянки тіла, покриті волоссям.

Вдома одразу змініть одяг, білизну, ретельно їх оглянувши, виперіть та випрасуйте. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому. Витрушування одягу не позбавляє від кліщів.

Якщо разом з вами на природі перебувають ваші домашні улюбленці – їх теж слід оглянути на наявність кліщів до того, як впустити до помешкання.

Використовуйте репеленти (засоби, що відлякують кліщів). Препарати слід купувати в аптечній мережі, наносити відповідно до інструкції. Користуватись репелентами слід з урахуванням особливостей свого організму. При виникненні алергічних реакцій необхідно звертатись до лікарів.

Захистіть своїх домашніх улюбленців від нападу кліщів:

Обробляйте тварин акарицидними препаратами. Цю процедуру необхідно проводити щомісяця з березня до листопада. У ветеринарних аптеках і клініках пропонують різні варіанти захисту – спреї, шампуні, таблетки, краплі, які наносять на холку тварин, та спеціальні нашийники. Основна дія всіх цих препаратів починається через 5-7 днів, тому обробляти тварину необхідно заздалегідь, а для більшого захисту можна комбінувати препарати: краплі + нашийник або краплі + спрей.

Дотримуйтесь простих та доступних методів захисту від кліщів, бережіть себе та своїх близьких!

Режим роботи міської ради:

Понеділок – Четвер: 8:00 – 17:15; П’ятниця: 8:00 – 15:45; Субота, неділя: вихідні

© 2023 Українська громада - всі права захищено