Виконавчий комітет Української міської ради інформує!

Літо – радісна пора. Для малечі – це пора вранішньої роси, пташиного співу і бабусиних пиріжків з вишнями, для школярів – канікули, для дорослих – пора відпусток і просто відпочинку на природі.
Але, відпочиваючи на природі, завжди треба пам’ятати, що природа може бути лагідною матусею і злою мачухою. Все залежить від того, як ми ставимося до довкілля. Саме проблемам збереження життя і здоров’я людини, збереженню природного середовища під час відпочинку в літній період 2021 року було присвячено засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Української міської ради, що відбулося 18 червня 2021 року.

Першим питанням комісія розглянула готовність забезпечити санітарне та епідемічне благополуччя населення Української територіальної громади у літній період 2021 року. За результатами обговорення було напрацьовано комплекс практичних заходів з організації нетравматичного відпочинку дітей і дорослих на території Української територіальної громади в оздоровчий період 2021 року.
Зокрема, виконавчим органам Української міської ради було рекомендовано:
* У межах компетенції вжити невідкладних заходів щодо недопущення травмування та загибелі людей на об’єктах незавершеного будівництва у місцях відпочинку населення (рекреаційних зонах) відповідно до вимог ДБН А.3.2-2-2009 «Охорона праці й промислова безпека в будівництві Основні положення».
* Ознайомити власників об’єктів незавершеного будівництва та керівників підрядних та субпідрядних підприємств, установ та організацій, що ведуть будівництво на об’єктах незавершеного будівництва зі змістом статей 367, 190, 275, 1971, Кримінального Кодексу України.

За підсумками розгляду другого питання «Про заходи щодо стабілізації епідемічної ситуації з керованих інфекцій в Україні» комісія нагадала мешканцям громади про необхідність неухильного проведення на території Української територіальної громади профілактичних щеплень відповідно до Календаря профілактичних щеплень в Україні, затвердженого наказом МОЗ від 16.09.2011 № 595 (у редакції наказу Міністерства охорони здоров’я України 11.08.2014 № 551), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 10.10.2011 за № 1159/19897.

Надзвичайно гостре обговорення викликало третє питання порядку денного комісії: «Про стан пожежної безпеки закладів освіти Київської області». Адже події останніх років свідчать, що гострі проблеми пожежної та техногенної безпеки закладів освіти, як в Українській територіальній громаді, так і в усій Україні набуває рис системності. А це своєю чергою вимагає комплексних підходів усіх гілок влади України щодо створення безпечного освітнього процесу для наших дітей.

Четверте питання «Про заходи щодо попередження пожеж, загибелі та травмування людей на них у 2021 році» дещо перекликається із попереднім. Присутні на засіданні обговорили й схвалили Заходи щодо попередження пожеж, загибелі та травмування людей на них у 2021 році на території Української територіальної громади.

П’ятим питанням порядку денного «Про протиепідемічний стан на території Української територіальної громади, пов’язаний із гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2» комісія засвідчила, що:
–  з 17 червня 2021 року діє «зелений» рівень епідемічної небезпеки;
– до 31 серпня 2021 року на території Української територіальної громади діє карантин та обмежувальні протиепідемічні заходи з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, що відповідають «зеленому» рівню епідемічної загрози.

Шосте питання було присвячене темі експлуатації доріг у період аномально високих температур 2021 року «Про вжиття необхідних заходів для збереження та запобігання передчасним руйнуванням покриття автомобільних доріг загального користування в Київській області у період спекотної погоди (при температурі повітря вище +28 градусів С)».

Під час розгляду було зазначено, що відповідно до Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 червня 2007 року № 879, обмеження або заборона руху в денну пору доби за температури повітря вище +28 С поширюється на транспортні засоби фактичною масою понад 24 тонни та навантаженням на вісь 7 тонн, крім транспортних засобів, що здійснюють перевезення небезпечних, швидкопсувних вантажів, живих тварин і птиці, а також перевезення пов’язані із запобіганням або ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій.

За результатами обговорення питання комісія прийняла рішення – проводити роз’яснювальну роботу серед водіїв, керівників підприємств, якими здійснюється перевезення вантажів, приватних перевізників та громадян, що в період підвищення температури повітря вище +28 С забороняється рух великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів фактичною масою понад 24 тонни та навантаженням на вісь 7 тонн, крім транспортних засобів, що здійснюють перевезення небезпечних, швидкопсувних вантажів, живих тварин і птиці, а також перевезення, пов’язані із запобіганням або ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій, усіма автомобільними дорогами загального користування.

Виконавчий комітет Української міської ради нагадує, звертається і просить гостей та мешканців громади неухильно дотримуватися правил безпеки під час відпочинку в літній період 2021 року!

Інформує: Начальник відділу оборонної роботи, взаємодії з правоохоронними органами та з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту виконавчого комітету Української міської ради