Міська рада - Пн-Чт: 8:00 - 17:15; Пт: 8:00 - 15:45; Сб, Нд: вихідні

ВРЯТОВАНА ДУХОВНІСТЬ

В Україні продовжують траплятися пожежі в культових спорудах (церквах). Так 8 січня 2022 року майже в один і той же час трапилося дві пожежі.
У селі Григорівка Обухівського району Київської області, вранці сталося загоряння церкви Успіння Пресвятої Богородиці (УПЦ). Горів купол церкви та перекриття по всій площі (48 квадратних метрів). О 8:30 год пожежу було локалізовано, а о 9:13 год – ліквідовано. Загиблих та постраждалих не виявлено. На гасіння було залучено 5 одиниць техніки та 22 людини особового складу.
У селі Коростів, що неподалік Сколе Стрийського району на Львівщині, орієнтовно о 07:00 год ранку, спалахнула дзвіниця церкви святої Параскеви Тирнівської (УГКЦ). На момент прибуття надзвичайників полум’я вже встигло охопити значну частину дзвіниці. Втім її таки вдалося вберегти від знищення. Також рятувальники не допустили перекидання вогню на саму старовинну церкву, що розташована поруч. Щоб локалізувати та ліквідувати пожежу необхідно було майже дві години. О 08:54 год вогонь повністю загасили силами 17 вогнеборців. Пожежа повністю знищила покрівлю і частину перекриття, стіни та деяку церковну атрибутику дзвіниці. Зазначимо, що дерев’яну церкву святої Параскеви у селі Коростів звели у 1874 році, а дзвіницю – у 1858 році. І храм, і дзвіниця є пам’яткою архітектури національного значення, зразком бойківської школи народної архітектури.
Варто зазначити, що на ліквідацію цих двох пожеж держава затратила понад чверть мільйона гривень бюджетних коштів. Безумовно, це майже ніщо у порівнянні із можливими збитками духовності й культурі України, у випадку повного знищення вогнем цих церков.
Культові споруди належать до місць масового перебування людей, де під час богослужінь використовується відкритий вогонь, і тому вимагають особливого відношення до дотримання парафіянами та кліром Правил пожежної безпеки в Україні. На щастя, вищеназвані пожежі сталися в час, коли в церкві не проходили богослужіння і були відсутні парафіяни. Однією із причин виникнення вищеназваних пожеж ДСНС України називає несправну електромережу. Так часто буває, що економимо копійку, а втрачаємо мільйон.
Обухівське районне управління ГУ ДСНС України в Київській області, відділ оборонної роботи, взаємодії з правоохоронними органами та з питань надзвичайних ситуацій і цивільного захисту виконавчого комітету Української міської ради звертається до кліру і прихожан церковних парафій усіх віросповідань на території Української міської територіальної громади, що мають у своєму розпорядженні культові споруди, невідкладно привести стан пожежної безпеки будівель і споруд у відповідність до вимог Правил пожежної безпеки для культових споруд, затверджених наказом МНС України від 18.05.2009 № 339, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11.06.2009 за № 506/16522.
Шановні мешканці та гості Української міської територіальної громади, бережіть культуру і духовність рідного древнього краю, вони безцінні у людському вимірі!

Відділ оборонної роботи, взаємодії з правоохоронними органами та з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту виконавчого комітету Української міської ради

Попередня Виїзні прийоми спеціалістами Пенсійного фонду

Українська територіальна громада, Київська обл., Україна

Режим роботи міської ради:

Понеділок – Четвер: 8:00 – 17:15; П’ятниця: 8:00 – 15:45; Субота, неділя: вихідні

© 2021 Українська громада - всі права захищено