Міська рада - Пн-Чт: 8:00 - 17:15; Пт: 8:00 - 15:45; Сб, Нд: вихідні

«Вікі любить пам’ятки» — найбільший фотоконкурс пам’яток культури 

Цього року в Україні «Вікі любить пам’ятки» — найбільший фотоконкурс пам’яток культури — відбудеться вже вдванадяте поспіль. Конкурс має на меті зібрати якомога більше світлин нерухомої культурної спадщини України для ілюстрування статей в українській Вікіпедії та інших вікіпроєктах.

За попередні роки у конкурсі взяли участь понад три тисячі учасників і їх кількість з року в рік зростає. А завдяки роботі конкурсантів, вже більше сотень історичних пам’яток України «отримали» свої зображення у Вікіпедії.

Формат конкурсу передбачає роботу національного журі, яке обере найкращі 10 фотографій, які будуть представляти Україну на міжнародному етапі Wiki Loves Monuments. Також будуть відзначені автори найкращих світлин за регіонами України; учасники, що сфотографували найбільше об’єктів; переможці у спеціальних номінаціях тощо.

Участь у конкурсі можуть узяти всі охочі. Для цього протягом жовтня слід завантажувати на Вікісховище роботи власного авторства, послуговуючись конкурсними списками пам’яток.

З безпекових міркувань завантажувати можна лише світлини та відео, що були зроблені до 30 червня 2023 року (включно).

Конкурсні списки складаються з понад 95 тисяч пам’яток нерухомої історико-культурної спадщини з усіх регіонів України. За попередні роки понад три тисячі учасників та учасниць завантажили 366 тисяч світлин майже 40 тисяч об’єктів культурної спадщини — культових споруд, будинків, палаців. Проте більша частина культурної спадщини України все ще не має своїх світлин для Вікіпедії. Конкурс «Вікі любить пам’ятки» має на меті це виправити.

Конкурс є вкрай важливим, оскільки через широкомасштабне вторгнення Росії в Україну сотні пам’яток були зруйновані й багато з них не підлягають відновленню. Кожна світлина має цінність, адже зберігає пам‘ять про культурну спадщину України, її неповторність.

Переможці конкурсу отримають цінні призи від організаторів — громадської організації «Вікімедіа Україна». У конкурсі традиційно будуть відзначені автори та авторки найкращих фотографій конкурсу, найкращих фото у кожному з регіонів України, найактивніші учасники та учасниці та переможці спеціальних номінацій, які будуть оголошені пізніше. Окремою номінацією відзначатимуться автори, що вперше беруть участь у конкурсі.

Десять найкращих світлин культурної спадщини України змагатимуться на міжнародному рівні.

  • Як взяти участь читайте на сайті конкурсу: http://wlm.photo
  • Детальніше із регламентом конкурсу можна ознайомитися за посиланням: http://rules.wlm.photo
  • Сторінка конкурсу у Фейсбук

З пропозиціями щодо співпраці та питаннями звертайтеся до організаційного комітету конкурсу: wlmwikimedia.org.ua

Для довідки: «Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments) — міжнародний конкурс фотографій пам’яток культурної спадщини для ілюстрування Вікіпедії, який був започаткований у 2010 році в Нідерландах. Конкурс був визнаний Книгою рекордів Гіннеса найбільшим фотоконкурсом у світі. Всього за час проведення конкурсу було завантажено понад 2,9 млн фотографій. В Україні конкурс проходить вже дванадцятий раз, його проводить громадська організація «Вікімедіа Україна».

Інформація: https://uk.wikipedia.org/w/index.php?curid=4307112

https://uk.wikipedia.org/w/index.php?curid=1282059
Режим роботи міської ради:

Понеділок – Четвер: 8:00 – 17:15; П’ятниця: 8:00 – 15:45; Субота, неділя: вихідні

© 2023 Українська громада - всі права захищено