Статистика захворюваності на COVID-19 в Українській міській територіальній громаді, станом на 6 жовтня, 2021 р.

Захворіли 2177 осіб, із них:

м. Українка – 1774, с. Трипілля – 251, с. Халеп’я – 44, с. Витачів – 46, с. Жуківці – 37, с. Верем’я – 13, с. Щербанівка – 12.

Одужали 2095, із них:

м. Українка – 1707, с. Трипілля – 242, с. Халеп’я – 41, с. Витачів – 44, с. Жуківці – 36, с. Верем’я – 13, с. Щербанівка – 12.

Померло 28 осіб, із них:

м. Українка – 24, с. Трипілля – 2, с. Халеп’я – 2.

В Україні на COVID-19 захворіло – 2,58 млн осіб із них померло – 60970 осіб. Відсоток смертності складає 2,3%. У трьох територіальних громадах Обухівського району – Обухівській міській територіальній громаді ,Українській міській територіальній громаді та  Козинській селищній територіальній громаді захворіло з лабораторно підтвердженим діагнозом 8810 осіб із них померло 128 особа. Відсоток смертності складає – 1,4 %.

Чому висока смертність від корона вірусу в Україні.

Більшість летальних випадків – серед не вакцинованих людей старшого віку з хронічними захворюваннями, яких від початку пандемії зарахували до групи найбільшого ризику. На сьогодні  80% всіх смертельних випадків – це пацієнти 60+ . Дана категорія людей потребує обов’язкового вакцинування ( з урахуванням протипоказань) та захисту з дотриманням протиепідемічних вимог (носіння захисних масок, дотримання соціальної дистанції , виключення контакту з хворими на ГРВІ та COVID-19, дотримання дезрежиму та провітрювання в квартирах). Велике значення має здоровий спосіб життя та правильне харчування.

Лікарі радять не визначати антитіла перед тим як іти на вакцинацію, тому що все одно невідомо який їх титр вважати захисним і наскільки антитіла нейтралізують коронавірус.

Наскільки довготривалим буде штучний імунітет ніхто не знає. Зафіксовані випадки зараження і у щеплених і зразу після вакцинації і через два і через чотири місяці. Але слід відзначити , що вакциновані переносять інфекцію легше. Більше 80% хворих переносить COVID-19 доволі легко і без значних негативних наслідків для здоров’я. Ті, хто переховорів коронавірусною інфекцією можуть повторно захворіти і другий, і третій раз на фоні доволі високого титру антитіл, так як вірус мутує ( змінює свої властивості) та стає більш агресивним.

Сучасні вакцини попереджують тяжкий перебіг захворювання та летальні наслідки, але не блокують інфекцію. Вірус має змогу розмножуватись в слизовій оболонці носа навіть у вакцинованих людей і передаватись до здорової людини повітряно-крапельним шляхом. Для перемоги над SARS- COV-2 необхідне нове покоління вакцин , яке блокує передачу інфекції.

За інформацією завідувача Обухівським районним відділом ДУ «Київський обласний ЦКПХ МОЗ» А.В.Власенка