Статистика COVID-19 в Українській територіальній громаді

Станом на 12 годину 21 липня 2021 р. в Українській територіальній громаді лабораторно підтверджений діагноз на COVID-19 2085, із них:
м. Українка – 1701 особа, с. Трипілля – 239 осіб, с. Халеп’я – 42 особи, с. Витачів – 43 особи, с. Жуківці – 35 осіб, с. Верем’я – 13 осіб, с. Щербанівка – 12 осіб.

Одужали – 2059, із них:
м. Українка – 1679 осіб, с. Трипілля – 237осіб, с. Халеп’я – 40 осіб, с. Витачів – 43 особи, с. Жуківці – 35 осіб, с. Верем’я – 13 осіб, с. Щербанівка – 12 осіб.

Померли – 26, із них:
м. Українка – 22 особи, с. Трипілля – 2 особи, с. Халеп’я – 2 особи.
Станом на 21 липня 2021р. всього захворіло медпрацівників – 381 (лікарі – 89, інші – 292), всі одужали.
За тиждень з 14. 07. 2021р. по 21. 07. 2021р. захворіло – 4 особи, одужало – 3 особи, померло – 0.

У світі на COVID-19 захворіло 191 млн людей, померло 4,11 млн, відсоток летальності – 2,4 %.

В Україні на COVID-19 захворіло – 2,1 млн осіб, із них померло – 55 221 особа. Відсоток смертності складає 2,3%. Україна у світі по рівню захворюваності та летальності від COVID-19 на 16 місці.

В трьох територіальних громадах Обухівського району – Обухівській міській територіальній громаді, Українській міській територіальній громаді та Козинській селищній територіальній громаді захворіло з лабораторно підтвердженим діагнозом 8 348 осіб, із них померло 121 особа. Відсоток смертності складає – 1,4 %.

На даний час в трьох територіальних громадах – Обухівській міській, Українській міській та Козинській селищній проводиться вакцинування проти COVID-19 вакцинами :
1. Comirnati (Комірнаті) Pfizer / BioNTech, яка розроблена та виробляється німецькою компанією BioNTech в співпраці з американським концерном Pfizer. Ефективність вакцинації до 95 %, після введення двох доз з інтервалом 21 день.
2. Corona- Vac китайського виробництва для виготовлення якої використовується інактивований коронавірус. Ефективність 83,5 %, після вакцинації двома дозами з інтервалом в 14-28 днів.

При застосуванні вакцин виникають побічні ефекти (реакції організму на діючу або допоміжну речовину) двох типів:
1) місцевий – біль, припухлість та почервоніння в місці ін’єкції, збільшення лімфатичних вузлів;
2) системні – підвищення температури тіла, головний біль, біль в м’язах та суглобах, лихоманка, нудота та блювота. Дані симптоми проходять через декілька днів.

При появі таких симптомів, як підвищення температури тіла понад 38 С (судоми, сплутаність мови, блювота, висипання на тілі, сильний біль, втрата свідомості), потрібно негайно звернутись до сімейного лікаря. Ці симптоми можуть бути ознакою іншого захворювання, яке співпадає з вакцинацією та потребує своєчасного лікування.

Після вакцинації, коли йде виробництво антитіл, як мінімум два тижні потрібно виключити можливість потрапляння до організму вірусного збудника шляхом носіння захисної маски, дотримання соціальної дистанції у 2 метри, уникання контакту з хворими на гостру респіраторну вірусну інфекцію в т. ч. COVID-19, щоб дати можливість сформуватися дієвому імунітету з достатнім титром антитіл.

При виникненні захворювання на COVID-19 збудником якого є індійський штамм «Дельта», на перший план виступають симптоми ураження шлунково-кишкового тракту (нудота, блювота, діарея, болі в животі), а також нежить, біль в горлі, сухий кашель, температура вище 38,5 С, відчуття нестачі повітря. При цих симптомах потрібно самоізолюватись та звернутись до сімейного лікаря.

Для сформування колективного імунітету потрібно вакцинувати 70-80 % населення, тому так важливо посилити темпи вакцинування та здійснити заходи з недопущення завезення в країну збудника COVID-19- нового штамму коронавірусу «Дельта».

Інформує: Обухівський районний відділ ДУ«Київський обласний ЦКПХ МОЗ»