Статистика COVID – 19 в Українській громаді

Станом на 18 серпня 2021 року захворюваність на COVID-19 в Українській міській територіальній громаді з наростаючим підсумком становить – 2098 осіб,  із них:

м. Українка – 1713, с. Трипілля – 239,  с. Халеп’я – 42,  с. Витачів – 44,  с. Жуківці – 35,  с. Верем’я – 13,  с. Щербанівка – 12.

Одужали –2063 особи,  із них:

м. Українка – 1683, с. Трипілля – 237,  с. Халеп’я – 40,  с. Витачів – 43,  с. Жуківці – 35,  с. Верем’я – 13,  с. Щербанівка – 12.

Померли –26 осіб,  із них:

м. Українка – 22,  с. Трипілля – 2,  с. Халеп’я – 2.

За тиждень з 11.08.2021р. по 18.08.2021р.

Захворіли – 19,  одужали – 15,  померли – 0.

Ми наближаємось до осені, а з нею закінчується відпустковий період. Люди з відпочинку, в т.ч. із-за кордону, повертаються до дому та завезуть нові штами коронавірусу.  Міграційні процеси та початок навчального року з посиленням контактів між людьми приведуть до росту захворюваності на COVID-19.

Нової хвилі захворюваності нам не уникнути.

Головне завдання – звести до мінімуму навантаження на медичну систему,  забезпечити своєчасну госпіталізацію та надання медичної допомоги згідно з затвердженими протоколами, з використанням реанімаційних заходів, щоб смертність була на низькому рівні.

Перенесене захворювання чи вакцинування, в більшості випадків, дає гарантовано імунітет на півроку. Тому так важливо отримати щеплення. На сьогоднішній час вакцин в Україні достатньо. Функціонують пункти щеплення та центри масового вакцинування. Всі бажаючі, незалежно від місця реєстрації, можуть отримати щеплення від COVID-19. Всі вакцини зареєстровані в Україні, в залежності від штаму коронавірусу, мають ефективність від 50 до 90%.

1.  Вакцина Comirnaty/Pfizer розроблена німецькою компанією BIONTech та американською Pfizer. Це мРНК-вакцина, вона не впливає на наші ДНКі не робить людей геномодіфікованими. Вводять дві дози з інтервалом 21-28 днів. Можливо потрібна буде і третя доза протязі 12 місяців після вакцинування. Ефективність вакцини від штаму «Дельта» – 90%. Зберігання вакцини при температурі мінус 80°С.

2.  Вакцина AstraZeneca/Covishield розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведською фармкомпанією AstraZeneca. Індійська вакцина називається Covishield та має ідентичний склад. Створена на основі модифікованого респіраторного вірусу. Вводять дві дози з інтервалом від 4 до 12 тижнів. Ефективність від штаму «Дельта» – 50%.

3.  Вакцина CoronaVac розроблена та виготовлена китайською фармкомпанією Sinоvac Biotech. Створена по традиційній технології на основі інактивованого вірусу. Вводять дві дози з інтервалом 2-4 тижні. Ефективність від штаму «Дельта» 49,6- 50,7%.

4. Вакцина Moderna розроблена американським Національним інститутом алергії та інфекційних захворювань. Це мРНК-вакцина як і Pfizer. Вводять дві дози з інтервалом 30 днів. Ефективність від штаму «Дельта» 72%.

5.  Вакцина Janssen розроблена американською кампанією Johnson&Johnson. Векторна вакцина, на основі аденовірусу людини. Вакцинація проводиться однократною ін’єкцією.  Ефективність від нових штамів – 60%.

Перед вакцинацією бажано проконсультуватися у свого сімейного лікаря.

Інформує: Обухівський районний відділ ДУ «Київський ОЦКПХ МОЗ»