Що треба знати про поліомієліт

24 жовтня – Світовий день боротьби з поліомієлітом. Мета цієї дати – привернути увагу населення до хвороби поліомієліт, її наслідків та шляхів профілактики, підвищити рівень обізнаності населення та соціальної відповідальності батьків щодо необхідності проведення своєчасних профілактичних щеплень.

Поліомієліт – це небезпечне високо заразне захворювання, що спричиняється вірусом поліомієліту.

Вірус передається під час контакту, через немиті руки, побутові предмети та іграшки, які забруднені калом або слиною інфікованого. Вірус також може потрапити у воду та їжу, якщо інфіковані не дотримуються правил особистої гігієни.

Збудник поліомієліту може тривалий час передаватися від однієї дитини до іншої та інфікувати їх без жодних симптомів, доки у невакцинованої дитини, що не має імунітету не виникне захворювання із специфічною клінічною картиною.

Після потрапляння в організм та розмноження у кишечнику, вірус вражає нервову систему та може призвести до паралічу або навіть смерті. І хоча лише у 1 дитини з 200 інфікованих виникає параліч, каліцтво від поліовірусу залишається на все життя, а 5-10% паралізованих помирають внаслідок ураження дихальних м’язів.

Найчастіше поліомієліт вражає дітей віком до 5 років, але захворіти можуть усі невакциновані – і дорослі і діти.

Будь-яка дитина, імунізована не в повній мірі, знаходиться в зоні ризику, може стати жертвою вірусу та становить реальну небезпеку для інших дітей.

Доки вірус поліомієліту продовжує існувати хоча б в одній точці світу, заразитись ним ризикують усі, хто не має повного курсу щеплень, незалежно від місця проживання. Інфіковані вірусом люди подорожують світом та контактують з іншими. Вірус не зважає на кордони, соціальний статус і матеріальні статки.

Єдиним захистом від поліомієліту є вакцинація.

Вакцинація проти поліомієліту Згідно Календаря профілактичних щеплень входить у перелік обов’язкових щеплень для дітей.

Вакцинація проти поліомієліту проводиться дітям тричі: у віці 2, 4 та 6 місяців та потім діти отримують три планові ревакцинації: у віці 18 місяців, в 6 та 14 років.

Обухівської РФ ДУ «Київський ОЦКПХ МОЗ» закликає батьків вчасно вакцинувати дітей від поліомієліту і надолужити пропущені щеплення.