Роз’яснення щодо оренди майна комунальної власності на території нашої громади!

Реформа децентралізації має багато нюансів, але якщо вона дозволяє громаді стати повноцінними господарями на власній території, працювати над розвитком та  удосконаленням  майна, закинутим часом – у цьому є її сенс. Учора на комісію з питань ЖКГ приїхав представник Халеп’янської громади та повідомив, що місцеві жителі стурбовані питанням функціонування сільського ФАПу, адже їм розповіли, що даний медичний заклад зареєстрували на аукціон для продажу. Таку дезінформацію помічаємо на просторах інтернет-ресурсів з приводу усіх сільських закладів культури та охорони здоров’я нашої громади.

Роз’яснюємо щодо оренди майна комунальної власності на території нашої громади.

Закон України “Про оренду державного та комунального майна” передбачає, що для того, щоб передати об’єкт в оренду через аукціон, його потрібно спочатку включити до переліку першого типу, якщо без аукціону – до другого типу. Такі переліки визначаються та затверджуються рішенням сесії міської ради, відповідно до вищезгаданого Закону, а список формується на підставі  обстеження. У нашому випадку, попередньо, за розпорядженням міcького голови №335 від 21.09.2021 року була створена постійна комісія з інвентаризації об’єктів комунальної власності, лісових ресурсів, водних об’єктів на території Української МТГ, в результаті роботи якої був визначений перелік об’єктів, які ніким не використовуються. Тобто, на території громади є будівлі, які обслуговуються за кошти громади, але або не використовуються, або частково використовуються роками з різних причин. Такі об’єкти віднесено до переліку 1-го типу, що будуть передаватися в оренду за результатами проведення аукціону. Простими словами, усе майно, що належить громаді та  планується під оренду, має бути інвентаризоване, занесене в єдиний публічний реєстр (Прозоро. Продажі.) і, звичайно, доступне всім потенційним орендарям.

Щодо ситуації в с. Халеп’я та ФАПу, який нібито хочуть продати. Наголошуємо на тому, що це – заклад охорони здоров’я і не може бути зданий в оренду не за цільовим призначенням, а тим більше – проданим. Фактично, окрему кімнату під оренду може взяти скажімо стоматолог, реабілітолог, масажист, педіатр, приватний сімейний лікар чи будь-хто інший пов’язаний із системою охорони здоров’я.

Наразі Українською міською радою проводиться 2 аукціони – окрема кімната у Витачівському сільському клубі та  частина приміщення Витачівської сільської ради, які не використовуються.

Варто зазначити, що оренда майна комунальної власності значно дешевша, ніж оренда приватного майна. Тому зацікавлена особа може орендувати приміщення за достатньо символічну суму і в цьому є велика перевага. Надалі процедурі аукціону підлягатимуть й інші об’єкти комунальної власності, які визначені рішенням сесії та віднесені до об’єктів першого типу, то ж якщо у громаді є зацікавлені в оренді особи, готові працювати, надавати свої фахові послуги в селах – звертайтеся до виконавчого комітету Української міської ради через електронну систему Прозоро.Продажі.