Міська рада - Пн-Чт: 8:00 - 17:15; Пт: 8:00 - 15:45; Сб, Нд: вихідні

ПОЖЕЖАМ – ЖОДНОГО ШАНСУ!

Обухівське районне управління ГУ ДСНС України в Київській області інформує.
Україна є соціальною державою, де найвищою соціальною цінністю конституційно оголошено життя, здоров’я, честь і гідність людини. Тому турбота про пожежну безпеку (поряд із громадянською та оборонною безпекою), це конституційний обов’язок кожного громадянина України, члена суспільства, усіх інституцій держави.
Статистика пожеж за 2021 рік в Київській області свідчить про наявність тривожних негативних тенденцій щодо дотримання громадянами правил пожежної безпеки у побуті, зокрема, щодо забезпечення пожежної безпеки квартир і приватних домоволодінь. У першу чергу, у сільській місцевості.
Відповідно до статистичних даних, за одинадцять місяців 2021 року, на території Київської області, виникло 6 708 пожеж (за аналогічний період 2020 року – 8 664), зменшення в порівнянні з минулим роком – 23 %, на яких загинуло 101 особа (2020 – 80 осіб), збільшення на – 26 %, травмовано 92 особи (2020 – 76 осіб), збільшення на — 21 %, врятовано на пожежах – 60 осіб (2020- 33 осіб), збільшення на – 82%.
В осіннє-зимовий період основним причинами пожеж залишаються порушення правил експлуатації електрообігрівальних приладів та пічного опалення, перевантаження внутрішньої електромережі, необережне поводження з вогнем осіб в нетверезому стані. Ризик виникнення пожеж зростає під час зимового опалювального сезону, коли здійснюється інтенсивне використання усіх можливих (у тому числі і саморобних) обігрівальних приладів, зростає навантаження на застарілі внутрішньобудинкові електричні мережі, обладнання та фурнітуру.
Як правило, трагічні випадки, що призводять до загибелі і травмування людей, виникають там, де діти залишаються вдома одні, без нагляду дорослих, в закритих квартирах, будинках, де використовуються джерела відкритого вогню (печі, плити, каміни тощо) або ввімкнені в електромережу електропобутові прилади. Із настанням холодів виникають пожежі у підвалах багатоквартирних будинків, жертвами яких стають особи, які потрапили в складні життєві обставини і діти. Такі пожежі небезпечні виділенням великої кількості їдкого диму і угарного газу, що проникає в під’їзди та квартири, загрожуючи життю його мешканців.
У цих умовах не можна нехтувати вимогами правил пожежної безпеки. Хибною є думка і надія громадян, що зі мною цього не станеться і мене пожежа не торкнеться.
Ми живемо у складному урбанізованому середовищі із значним техногенним та гуманітарним навантаженням. Тому щоденна, постійна турбота про пожежну безпеку середовища, в якому живе людина, це в першу чергу турбота про життя і здоров’я людини, а тому стосується кожного мешканця і гостя Української міської
територіальної громади.
Щоб уникнути трагедії, виконавчий комітет Української міської ради спільно із Обухівським районним управлінням ГУ ДСНС України в Київській області закликає і вимагає від усіх мешканців Української міської територіальної громади дотримуватися
таких правил:

 • не використовуйте саморобні електронагрівальні прилади;
 • не експлуатуйте печі що мають тріщини або нечищені від сажі димоходи;
 • не використовуйте для обігріву приміщень газові плити;
 • не сушіть над запаленою газовою плитою ніякого одягу – він пересохне і
  спалахне;
 • не залишайте без нагляду джерела відкритого вогню (печі, плити, каміни тощо)
  та включені електронагрівальні прилади, особливо, коли у приміщенні є діти;
 • не слід використовувати прилади із відкритим вогнем (печі, плити, груби тощо)
  із незакритими топковими дверцятами;
 • не захаращуйте підвали сміттям, вхідні двері зачиняйте на надійні замки;
 • евакуаційні виходи та під’їздні шляхи тримайте вільними (не захараженими) для проходу і проїзду.
 • Знання першочергових дій у разі пожежі, дотримання елементарних правил
 • пожежної безпеки допоможе уникнути загорання, а відповідно – допоможе зберегти
 • життя і здоров’я людини. Головне – не бути байдужим до середовища, у якому ми
 • живемо.

Відділ оборонної роботи, взаємодії з правоохоронними органами та з питань
надзвичайних ситуацій та цивільного захисту виконавчого комітету Української міської
ради
Валентин КОРЗУН
Начальник відділу оборонної роботи, взаємодії з правоохоронними органами та з питань
надзвичайних ситуацій та цивільного захисту виконавчого комітету Української міської
ради

Попередня У період новорічних свят ДТЕК Київські регіональні електромережі рекомендує клієнтам користуватися дистанційними сервісами

Українська територіальна громада, Київська обл., Україна

Режим роботи міської ради:

Понеділок – Четвер: 8:00 – 17:15; П’ятниця: 8:00 – 15:45; Субота, неділя: вихідні

© 2021 Українська громада - всі права захищено