Міська рада - Пн-Чт: 8:00 - 17:15; Пт: 8:00 - 15:45; Сб, Нд: вихідні

Оперативна інформація про поширення та профілактику COVID-19

Станом на 29 вересня 2021 року захворюваність на COVID-19 в Українській міській територіальній громаді з наростаючим підсумком становить – 2161 особа, із них:

м. Українка – 1760 

с. Трипілля – 250

  с. Халеп’я – 44

  с. Витачів – 46

с. Жуківці – 36

  с. Верем’я – 13

  с. Щербанівка – 12.

Одужали – 2085 осіб, із них:

м. Українка – 1704

 с. Трипілля – 237

  с. Халеп’я – 40

  с. Витачів – 44

  с. Жуківці – 35

  с. Верем’я – 13

с. Щербанівка – 12.

Померли – 27 осіб, із них:

м. Українка – 23,  с. Трипілля – 2,  с. Халеп’я – 2.

Станом на 29.09.21р всього захворіло медпрацівників – 389 (лікарі – 92, інші – 297),    одужало – 386.

В Україні на COVID-19 захворіло:  2,51 млн особа, із них померло  – 59540 осіб. Відсоток смертності складає  2,3%.

У трьох територіальних громадах Обухівського району – Обухівській міській територіальній громаді , Українській міській територіальній громаді та Козинській селищній територіальній громаді захворіло з лабораторно підтвердженим діагнозом    8665 осіб, із них померло 126 осіб. Відсоток смертності складає – 1,4 %.

Згідно з даними МОЗ, 98,1% госпіталізованих з коронавірусом  в країні не мають щеплення. Наразі йде стрімке погіршення епідситуації. Кількість нових випадків захворювань на COVID-19 за останній тиждень збільшилось в два рази.

У зоні найвищого ризику важкого перебігу та смерті від COVID-19 знаходяться особи, старші 60-ти років із супутніми захворюваннями, а також ті, хто щоденно контактує з великою кількістю людей: медичні працівники, педагоги , соцпрацівники, службовці державних закладів, працівники торгівлі та ресторанного  бізнесу, водії.

Коронавірус продовжує розповсюджуватися світом і мутувати (змінювати свої форми). Нові штами вірусу представляють велику загрозу, оскільки легше передаються від людини до людини, а захворювання клінічно протікає важче.

Варіант коронавірусу «Дельта» переважає в Україні і ним заражаються як не вакциновані, так і вакциновані люди. Він знижує рівень ефективності вакцин та лікування. Інкубаційний період складає 2-3  дні,  що не дає змоги імунній системі своєчасно відреагувати на збудника та створити імунний захист. Китайські вчені встановили, що люди, інфіковані варіантом  «Дельта» переносять  в слизовій носа в 1260 разів більше вірусу,  порівняно з «уханським» варіантом.

Варіант «Лямбла» вченими кваліфікується як «потенційно нова загроза», тому несе

Мутації, які викликають більш тяжкі захворювання.

Щеплення 80-90% людей в усьому світі має вирішальне значення, оскільки не дає вірусу розповсюджуватись і мутувати. Одна із причин, чому люди відмовляються вакцинуватись – це відсутність інформації про можливі реакції на щеплення.

Сімейні лікарі перед щепленням лише в рідкісних випадках проводять огляд пацієнтів: міряють артеріальний тиск, температуру, виявляють наявність протипоказань та вказують на можливі поствакцинальні реакції. Враховуючи стан здоров’я та можливі поствакцинальні реакції пропонують одну з 4-х вакцин: Pfizer, CoronaVac,  Moderna,  AstraZeneca.

Вважається, що всі ускладнення, які виникли після 72 годин після вакцинації, з нею не пов’язані.

При щеплені МРНК вакцинами  (Pfizer,  Moderna ) та векторною,  AstraZeneca ускладнення з великою ймовірністю виникають після другого щеплення, коли активується більше імунних клітин. Ці вакцини створені за новими технологіями і вчені ще працюють над зниженням їх реактогенності. Вакцина CoronaVac створена за класичною технологією  і менш реактогенна. Вакцина на сьогодні – єдиний спосіб боротьби з пандемією. Після вакцинації двома дозами та після можливого зараження – захворювання протікає в легкій формі, що забезпечує безперебійну роботу клінік та попереджує колапс лікувальної мережі.

Тільки щеплення врятує людей від захворювання на COVID-19. Слід не забувати, що в світі вже померло більше 4,5 млн та декілька десятків мільйонів стали інвалідами. Вакцина значно знижує ризик захворювання та важкого перебігу хвороби.

Перед щепленням проти COVID-19 бажано звернутись до сімейного лікаря та пройти мінімальний об’єм обстежень, особливо це стосується осіб, що мають хронічні захворювання.

Після вакцинації людина стає дуже вразливою до вірусів COVID-19, тому  так важливо після щеплення тиждень-два, при можливості, залишатись вдома та максимально обмежити контакти з іншими  людьми.

  Інформує: Обухівський районний відділ ДУ «Київський обласний ЦКПХ  МОЗ»  

Режим роботи міської ради:

Понеділок – Четвер: 8:00 – 17:15; П’ятниця: 8:00 – 15:45; Субота, неділя: вихідні

© 2023 Українська громада - всі права захищено