Міська рада - Пн-Чт: 8:00 - 17:15; Пт: 8:00 - 15:45; Сб, Нд: вихідні

Оперативна інформація про поширення та профілактику COVID-19

Станом на 28 липня 2021 р. в Українській територіальній громаді лабораторно підтверджений діагноз на COVID-19 2087, із них:
м. Українка – 1703 особи, с. Трипілля – 239 осіб, с. Халеп’я – 42 особи, с. Витачів – 43 особи, с. Жуківці – 35 осіб, с. Верем’я – 13 осіб, с. Щербанівка – 12 осіб.

Одужали – 2059, із них:
м. Українка – 1679 осіб, с. Трипілля – 237 осіб, с. Халеп’я – 40 осіб, с. Витачів – 43 особи, с. Жуківці – 35 осіб, с. Верем’я – 13 осіб, с. Щербанівка – 12 осіб.

Померли – 26 осіб, із них:
м. Українка – 22 особи, с. Трипілля – 2 особи, с. Халеп’я – 2 особи.
Станом на 28.07.21р. всього захворіло медпрацівників – 381 (лікарі – 89, інші – 292), всі одужали.

У світі на COVID-19 захворіло 194 млн людей, померло 4,16 млн, відсоток летальності 2,4 %.
В Україні на COVID-19 захворіло – 2,33 млн осіб: із них померло – 55420 осіб. Відсоток смертності складає 2,3%. Україна у світі по рівню захворюваності та летальності від COVID-19 на 16 місці.
В трьох територіальних громадах Обухівського району – Обухівській міській територіальній громаді, Українській міській територіальній громаді та Козинській селищній територіальній громаді захворіло з лабораторно підтвердженим діагнозом 8352 осіб, із них померло 121 особа. Відсоток смертності складає – 1,4 %.

П’ятий етап вакцинації стартував 21 липня 2021 р. Тепер всі охочі дорослі люди старше 18 років можуть зробити собі щеплення в найближчому пункті або в центрі масового вакцинування. Організовані колективи, де працює більш як 50 людей, можуть замовити собі мобільну бригаду для проведення щеплень за місцем роботи. Цільові групи людей (соціальні працівники, педагоги, медики, працівники торгівлі та ресторанного господарства, поліціянти та люди старше 65 років), які не встигли отримати щеплення в час попередніх етапів можуть вакцинуватись в цей час.

Зараз в Україні використовують наступні препарати: Astra Zeneca, Sinopharm, Pfizer–BioNTech та Moderna.
У зв’язку з тим, що вірус мутує (змінює свої властивості) стає більш контагіозним та агресивним і щоб титр антитіл був достатнім для боротьби зі збудником не виключена можливість запровадження третьої дози вакцинації.

У Великобританії отримали щеплення 53 % населення, у Франції більш як 41 %, в Ізраїлі понад 60 %, в Україні менш як 4%.
Переконання людей в необхідності прививатись, залежить від довіри вітчизняній медицині.
Незважаючи на те, що всі вакцини не пройшли повного циклу досліджень і дозволені для екстреного застосування прививатися необхідно, особливо це стосується критичних професій та людей старше 65 років.

Україна готується до масового зростання рівня захворюваності на COVID-19, викликаного штамом «Дельта», який більш заразний та приводить до більшої
кількості хворих, при якому захворювання протікає важче (висока температура, інтоксикація, рання вірусна пневмонія), з ускладненнями та необхідністю
підключення до систем кисневого забезпечення на 4-5 день з початку перших симптомів.

«Дельта» має біля п’ятнадцяти різних мутацій, які дають можливість вірусу уникати антитіл як природних, так і після вакцинальних.
Щоб уникнути тяжких ускладнень необхідна рання госпіталізація хворих, а для цього, як мінімум, хворому потрібно своєчасно звернутися до сімейного лікаря.

Враховуючи досвід таких країн як Франція, Великобританія, Ізраїль, та якщо буде різкий ріст захворюваності на COVID-19, не виключена можливість що і в Україні буде введена обов’язкова вакцинація для соціальних працівників, педагогів, медиків, працівників торгівлі та ресторанного господарства, поліціянт та інших професій, які при виконанні своїх професійних обов’язків безпосередньо контактують з людьми.
Нас ще чекає варіант вірусу SARS- CoV-2 із Перу під назвою «Лямбда», який уже виявлений і у Великобританії. Він не тільки швидко передається, але і важче піддається лікуванню, дає високу смертність і поражає молоду категорію населення. Не виключена можливість, що коронавірус і надалі буде мутувати в сторону підвищення вірулентності та трансмісивності.
Слід пам’ятати, що для профілактики COVID-19 є два шляхи:
1. Вакцинація більш як 70-80% населення.
2. Дотримання протиепідемічних заходів (правильне носіння захисних масок, дотримання соціальної дистанції у два метри, уникнення місць скупчення людей, особливо в закритих приміщеннях, уникнення контакту з хворими), а також лікування хронічних захворювань та укріплення імунітету.

Інформує: Обухівський районний відділ у «Київський обласний
ЦКПХ МОЗ»

Режим роботи міської ради:

Понеділок – Четвер: 8:00 – 17:15; П’ятниця: 8:00 – 15:45; Субота, неділя: вихідні

© 2023 Українська громада - всі права захищено