Міська рада - Пн-Чт: 8:00 - 17:15; Пт: 8:00 - 15:45; Сб, Нд: вихідні

Обережно, сказ!

26 березня 2021 року лабораторно підтвердилося захворювання на сказ у кота, який належав мешканцю м. Українка. Наразі фахівці Обухівської районної державної лікарні ветеринарної медицини вживають заходи щодо недопущення поширення сказу. Про графік проведення подвірних обходів та вакцинації тварин населення будуть інформувати через дошки оголошень та інші доступні для широкого загалу ресурси. Крім того, для щеплення тварин проти сказу власники можуть звертатися безпосередньо до Обухівської районної державної лікарні ветеринарної медицини.

Сказ – це надзвичайно небезпечна інфекційна хвороба, яка супроводжується враженням центральної нервової системи й завжди закінчується смертю. Зараження людини відбувається в основному через укуси хворою твариною чи внаслідок попадання її слини на свіжі поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок.

Сказ характеризується абсолютною летальністю: щорічно у світі гине від сказу понад 55 тисяч людей. Характерно, що вірус сказу у слині хворої тварини зберігається 1 добу, в замороженому стані — до 75 днів. Вірус чутливий до дії ультрафіолетових і прямих сонячних променів та гине при звичайних режимах пастеризації, кип’ятінні, дії мильного розчину, 70% спирту та 5% спиртового розчину йоду.

Термін інкубаційного періоду та ймовірність летального кінця залежить від місця укусу і складає: від 90% (при укусах в обличчя), до 65% (кисті рук) та до 25% (у нижні кінцівки). В середньому, інкубаційний період становить від 2 тижнів до 3 місяців, іноді – до 1 року і більше.

Єдиним шляхом профілактики сказу серед тварин є їх періодична профілактична вакцинація. Її необхідно робити щорічно всім домашнім улюбленцям, починаючи з 3-місячного віку. Вакцина проти сказу є безкоштовною.

Держпродспоживслужба звертає увагу власників тварин: відмова або ненадання тварини для проведення щеплення проти сказу є порушенням чинного законодавства, зокрема, вимог статті 107 КУпАП, статті 37 Закону України “Про ветеринарну медицину”, пункту 5 “Інструкції про заходи щодо профілактики та боротьби зі сказом тварин” та передбачає адміністративну відповідальність у вигляді штрафу.

Повідомляє Начальник Обухівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області. В.М.Заскалета    

Попередня До уваги аграріїв, пасічників!!!

Українська територіальна громада, Київська обл., Україна

Режим роботи міської ради:

Понеділок – Четвер: 8:00 – 17:15; П’ятниця: 8:00 – 15:45; Субота, неділя: вихідні

© 2021 Українська громада - всі права захищено