КОМІСІЯ ТЕБ НС УКРАЇНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ІНФОРМУЄ ПРО ЗМІНИ КАРАНТИННИХ ОБМЕЖЕНЬ

23 квітня 2021 року відбулося чергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Української міської ради. На порядок денний засідання було винесено питання заходів пожежної безпеки в населених пунктах та територіях Української територіальної громади з настанням пожежонебезпечного періоду 2021 року, питання дотримання заходів безпеки кліром (причетом) та парафіянами православних церков східного обряду під час Великодніх свят та поминальних днів (Радуниця, Червона гірка). Одним із найважливіших питань, що розглядалися на засіданні комісії, стало прийняття рішення про скасування додаткових обмежень, що стосувалися навчання учнів 1-4 класів загальноосвітніх шкіл Української територіальної громади.

За інформацією Корзуна Валентина Леонідовича, начальника відділу оборонної роботи, взаємодії з правоохоронними органами та з питань надзвичайних ситуацій і цивільного захисту виконавчого комітету Української міської ради, на території Української територіальної громади зберігається досить напружена ситуація із захворюваністю на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Так станом на 22 квітня 2021 року, за даними відкритих джерел Київської обласної державними адміністрації, з початку квітня у нашій об’єднаній громаді захворіло 330 осіб, із них 14 дітей. В той самий час, за вказаний період одужало 420 осіб, із них – 16 дітей. Статистичні дані свідчать, що спостерігається поступове зниження показників рівня захворюваності на території Української територіальної громади.

Комісія прийняла рішення: враховуючи тенденцію до стабілізації епідемічної ситуації на території Української територіальної громади, скасувати з 26 квітня 2021 року додаткові обмеження, встановлені рішенням позачергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Української міської ради від 02.04.2021, протокол № 3, та відновити очний навчальний процес для учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти Української територіальної громади.

Також, комісія прийняла рекомендації дотримання заходів безпеки кліром (причетом) та парафіянами православних церков східного обряду під час Великодніх свят та поминальних днів (Радуниця, Червона гірка). Зокрема протоколом № 6 від 23.04.2021 визначено:

«2.2. Рекомендувати, під час Великодніх свят та поминальних днів 2021 року, на виконання вимог позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 22.03.2021 № 12, постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами внесеними, у тому числі постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 2021 р. № 230 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236», протоколу № 5 від 23 квітня 2021 року позачергового засідання комісії з питань Київської обласної техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій», при здійсненні богослужінь та виконанні треб у приміщеннях та поза приміщеннями:

1) врахувати, що з 24 березня 2021 року на території Київської області діє «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, а також, що на території Української територіальної громади застосовуються обмежувальні протиепідемічні заходи, передбачені для «червоного рівня» епідемічної небезпеки;

2) забезпечити в межах повноважень виконання кліром та парафіянами обмежувальних заходів, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами) для «помаранчевого» та «червоного» рівнів епідемічної загрози;

3) довести до парафіян необхідність дотримання обмежувальних заходів, встановлених для «червоного» рівня епідемічної небезпеки поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та встановлений у парафії порядок здійснення богослужінь та виконання треб під час Великодніх свят та поминальних днів.

Термін: постійно

2.3. З метою запобігання виникнення надзвичайних ситуацій у наслідок пожеж під час богослужінь та виконання потреб, що супроводжуються запалюванням відкритого вогню забезпечити:

1) неухильне дотримання кліром та парафіянами Правил пожежної безпеки в Україні у приміщеннях культових споруд та за їх межами;

2) організацію постійного спостереження особами із числа кліру та/або парафіян за територіями, на яких здійснюються запалювання відкритого вогню;

3) наявність в місцях запалювання відкритого вогню первинних засобів пожежогасіння (місткості з водою, вогнегасники, мокра кошма тощо).

Термін: постійно

Виконавчий комітет Української міської ради нагадує, що відповідно до рішення позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 22.03.2021 № 12  24 березня 2021 року на території Київської області діє «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, а також застосовуються обмежувальні протиепідемічні заходи, передбачені для «червоного рівня» епідемічної небезпеки.

З повагою, виконавчий комітет Української міської ради!