Каналізація не смітник: українчан просять не засмічувати каналізаційні труби

Сьогодні, 23 липня, по вул. Енергетиків сталася аварійна ситуація двох каналізаційних колекторів, які знаходяться між будинками Енергетиків 8 та Енергетиків 5, причиною яких стало порушення споживачами правил користування каналізацією.

Працівниками Підприємства по обслуговуванню житла було забезпечено виконання аварійно-відновлювальних робіт каналізаційних мереж.

Люди масово використовують унітаз замість смітника, скидаючи туди все без розбору. Це призводить до засмічення каналізаційних мереж, закупорювання труб і до виникнення аварійних ситуацій. Варто пам’ятати – каналізація створена для приймання стічних вод та фекалій!

Щоденно, разом з нечистотами, із житлових будинків і підприємств каналізаційними мережами міста рухаються тонни побутового сміття. Ганчірки, памперси, засоби особистої гігієни, зіпсовані овочі та фрукти, пакети, залишки їжі відправляють користувачі до унітаза. І це – далеко не повний перелік сміття в каналізаціях. Влітку люди масово викидають кісточки від вишні, черешні, кавунів та ін. Вони руйнують решітки, які повинні затримувати великогабаритні відходи.

Треба пам`ятати, що міська каналізаційна система не розрахована на утилізацію сміття, і викидати в неї тверді побутові відходи категорично заборонено.

Що не можна викидати у каналізацію:

1. Залишки їжі: кістки від риби та м`яса, залишки жиру, зіпсовані овочі та фрукти, огризки, кісточки від вишні та інших плодів, шкірку від кавунів та динь тощо.
    2. Засоби особистої гігієни, підгузки.
    3. Чайну та кавову заварку.
    4. Ганчірки, мочалки, губки для миття посуду.
    5. Поліетиленові пакети, залишки від упаковки продуктів.
    6. Жувальні гумки, зубну нитку, пластир тощо.
    7. Використаний наповнювач від котячого туалету.
    8. Мертвих акваріумних рибок, пацюків, хом`ячків тощо.
    9. Предмети з пластику, скла, металу.
    10. Будівельне сміття.

Шановні українчани! Підприємство по обслуговуванню житла просить Вас бути відповідальними та не утилізувати сміття в каналізаційну систему міста. Будь ласка, поважайте нелегку працю колективів комунальних підприємств! Адже краще ми направимо наші сили на благоустрій міста, ніж на колекціонування «цікавих» знахідок з каналізації.