Інформація щодо стану захворюваності на (COVID-19)

Ситуація по населених пунктах з наростаючим підсумком на 19.01.2022р. на території Української міської територіальної громади виглядає так:

Захворіли: Українська міська територіальна громада – 3036 осіб, із них м. Українка – 2441, с. Трипілля – 370, с. Халеп’я – 64, с. Витачів – 63, с. Жуківці – 60, с. Верем’я – 19, с. Щербанівка – 19.

Одужали:

Українська міська територіальна громада – 2971, із них: м. Українка – 2397 осіб, с. Трипілля – 356, с. Халеп’я – 61, с. Витачів – 62, с. Жуківці – 57, с. Верем’я – 18, с. Щербанівка – 20 осіб.

Померли – 199

Українська міська територіальна громада – 43 осіб, із них: м. Українка – 34, с. Трипілля – 7, с. Халеп’я – 2 особи.

За тиждень з 12.01.22р по 19.01.22р в трьох територіальних громадах (Обухівській міській
територіальній громаді ,Українській міській територіальній громаді, Козинській селищній територіальній громаді )  Обухівського району захворіло – 107 осіб, одужало – 72 особи, померло – 0.

Після початку пандемії коронавірусної інфекції і в зв’язку з тим, що віруси постійно мутують ( змінюють свої властивості), крім уханьського (Китай), людство зустрілось з різними штамами коронавірусу. Це «Альфа»
британський, «Бета» ( південноафриканський) «Гамма» ( бразильський), «Дельта»( індійський).

Наразі дуже поширився штам «Омікрон» (південноафриканський), який має властивості швидко розповсюджуватись та ухилятись від нейтралізуючих антитіл. «Омікрон» за своїми симптомами
нагадує гостру респіраторну вірусну інфекцію (ГРВІ). Найчастіше спостерігаються наступні симптоми : чхання, біль у горлі, нежить, головний біль, загальна втома, кашель, хрипкий голос, лихоманка, озноб.
Легені , навідміну від штаму «Дельта» вражаються значно рідше.

Інкубаційний період триває до трьох діб. Захворювання в легких випадках протікає від трьох до п’яти днів.
Але хворіють як щеплені, так і перехворівші люди.
При появі перших симптомів ГРВІ негайно потрібно звертатись до
сімейного лікаря та бажано зробити ПЛР ( полімеразно – ланцюгову реакцію), щоб виключити грип. Режиму самоізоляції ніхто не відміняв.
Ускладнення та постковідний синдром при коронавірусній інфекції «Омікрон» присутні.
А тому, щоб захворювання перенести в легкій формі та без ускладнень, а тим
більш без летальних наслідків, потрібно отримати щеплення.
Основний шлях передачі інфекції повітряно-крапельний та повітряно –
пилевий.
Люди заражаються через аерозолі- крапельки, які знаходяться в повітрі, коли людина дихає, говорить, кашляє. Кожен інфікований є високо заразним і може доволі швидко заразити других людей, особливо в закритих
приміщеннях , без якісної вентиляції та при недотриманні запобіжних заходів. Медичні маски, які щільно прилягають до обличчя, закриваючи ніс та рот, пропускають до 25% аерозолю, що містять збудник. Краще
використовувати сертифіковані маски FFP2 та FFP3, які мають більший ступінь захисту. Маски потрібно змінювати кожні дві години.
Уникання місць масового скупчення людей та забезпечення ефективної роботи припливно- витяжної системи вентиляції чи кондиціювання повітря з дотриманням вологості не менше 45-60 % грає значну роль в попереджені інфікування штамом «Омікрон».
На свіжому повітрі аерозоль, що містить збудника, швидко розсіюється, а тому ризик заразитися дуже малий. Але вимога щодо дотримання соціальної дистанції в 2-4 метри є обов’язковою.
Потрібно постійно дотримуватись правил особистої гігієни та вимог дезінфекції.

Директор Обухівської районної
Філії ДУ «Київський обласний А.В.Власенко.
ЦКПХ МОЗ України»